Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs’a Göre Ethereum Gelecekte Bitcoin’in Yerini Alabilir

Ethereum'un akıllı sözleşmeler özeliği ile Bitcoin'i geçebilir.
Goldman Sachs’a Göre Ethereum Gelecekte Bitcoin’in Yerini Alabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasası geçmiş yıllardan bu yana büyüyor ve Bitcoin buna önderlik ediyor. Kripto para birimi geçtiğimiz Nisan ayında 65.000 dolara yaklaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bitcoin’den sonraki en değerli kripto para Ethereum ise 4.300 dolar ile kendi zirvesini gerçekleştirdi.

ETH/BTC paritesine bakıldığında boğa rallisinde Ethereum’un daha iyi performans gösterdiği görülüyor. Goldman Sachs yatırımcılarına gönderdiği notta, Ethereum’un gelecekte Bitcoin’den daha değerli bir kripto para birimi olacağına yer verdi.

Ethereum - Bitcoin dolar performansı
Kaynak: TradingView

Buna sebep olarak Ethereum’un akıllı sözleşmeler özelliği gösteriliyor. Akıllı sözleşmeler, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde ve kripto destekli merkezi olmayan uygulamalarda patlamayı kolaylaştıran teknoloji ile dijital sözleşmelerin otomatik olarak yürütülmesini sağlayan yazılımlardan oluşuyor.

Goldman Sachs, Ethereum, Bitcoin, Binance Coin ve Cardano gibi farklı kripto para varlıkları arasındaki artan rekabetin önemli bir risk faktörü olduğuna inanıyor. Ethereum, akıllı sözleşme uygulamaları için en popüler geliştirme platformu olarak biliniyor.

Banka notunda kripto para birimleri arasındaki rekabetin, güvenli liman varlıkları olmalarını engelleyen bir risk olabileceğine değiniyor. Goldman açıklamasında “Dijital varlık ekosistemi her şeyin geleceğini kökten değiştirebilse de, bu kripto para birimlerinin yatırım yapılabilir bir varlık sınıfı olduğu anlamına gelmez.” ifadelerini kullandı.

Banka ayrıca Ethereum ve Bitcoin’deki yükselişe rağmen, her iki varlığın altını geçemeyeceğini düşünüyor. Buna sebep olarak kripto paraların riskli yapıya sahip olmaları gösterildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%