Yatırım yapmaya başla!

Funding Circle Londra Borsası’ndaki İlk Gününde 1.5 Milyar Sterlin Değere Ulaştı!

Ünlü fintech girişimi Funding Circle, bugünkü halka arzında 1.5 milyar sterlin (1.96 milyar dolar) değerlemeye ulaşmayı başardı. Detaylar aşağıda;
Funding Circle Londra Borsası’ndaki İlk Gününde 1.5 Milyar Sterlin Değere Ulaştı!

Londra genel merkezli fintech girişimi Funding Circle’ın beklenen halka arzı bugün gerçekleşti ve şirket değerlemesini 1.5 milyar sterline (1.96 milyar dolar)ulaştırmayı başardı. IPO’nun Londra Borsası için iyi etki yarattığı çünkü Londra’nın daha çok New York Menkul Kıymetler Borsası’nı seçen büyük teknoloji şirketlerini kendisine çekmenin yollarını aradığı belirtildi.

Funding Circle’ın borsaya açılışında çalışan bir bankacı anlaşmanın başkaları için gidişatı belirleyeceğini söyledi. Londra Borsası’ndaki olumlu çıkışıyla dikkat çeken ve Danimarkalı milyarder

Anders Holch Povlsen tarafından desteklenen Funding Circle’ın İngiltere’de türünün ilk halka açılan girişimi olması da dikkat çekti.

Funding Circle İlk Gününde 1.5 Milyar Sterlin Değere Ulaştı!Geçtiğimiz günlerde fiyat aralığını 420 – 530 peni olarak belirleyen Funding Circle’ın 1.5 milyar sterlin değerlemeye ulaşması alkış topladı. Hisse başına 440 peniden fiyatlandırılan Funding Circle’ın büyüklüğü ve fiyatı göz önüne alınarak Londra Borsası’ndaki halka arzından 440 milyon sterlin gelir elde ettiği kaydedildi. İlaveten; İngiliz finansal teknoloji girişiminin hisselerinin 460 peniden açıldığı ve sonrasında 444 dolar civarından işlem gördüğü aktarıldı.

Girişimin 68.2 milyon yeni hisseden 300 milyon sterlin elde ettiği, ayrıca hissedarların satışa çıkardığı mevcut 32 milyon hisseden de 141 milyon sterlin kazandığı yazıldı.

Funding Circle Halka Arzdan 440 Milyon Sterlin Elde Etti 1.5 milyar sterlin değerlemesinin ise girişimi FTSE 250 Endeksi’ne katılmasını sağlayacağı belirtildi. Funding Circle’ın CEO’su Samir Desai; “Biz her zaman Funding Circle’ın halka açık piyasalar için uygun olacağını düşündük, bugünün kilometre taşı gücümüzün ve modelimizin küresel etkisinin farkına varmak” ifadelerini kullandı.

“Tüm pazarlarda büyümeye odaklanıp küçük işletmeler ve yatırımcılar için daha iyi bir finansal dünya yaratmaya odaklanmışken, bu heyecan verici bölüme başlamayı sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.

Funding Circle’ın yeni hissedarlarını memnuniyetle karşıladığını söyleyen Desai, girişimin önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edeceğini dile getirdi. Bunun yanında; “Birleşik Krallık, bir finansal teknoloji işini başlatıp büyütmek için harika bir yer ve biz bugünkü başarıdan dolayı gurur duyuyoruz” sözleriyle hislerini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Borsa kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum