Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX Borsasının Tokeni FTT 74 Dolara Çıkarak Yeni ATH’sini Yaptı

Borsa tokeni FTT, Eylül’de %50 yükseldi. Yükselişte, LedgerX yatırımı önemli rol oynuyor. Detaylar haberde...
FTX Borsasının Tokeni FTT 74 Dolara Çıkarak Yeni ATH’sini Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

FTX borsasının yerel tokeni FTT, ABD merkezli bir kripto türev platformu olan LedgerX’i satın almayı kabul etmesinden bir hafta sonra yeni rekorlara ulaşmaya devam ediyor. Kripto para birimi haftanın ilk günü 74 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

FTT günlük kazançlarını %19’un üzerine çıkarak en iyi performansı gösteren borsa tokeni olarak kayıtlara geçti. FTX’in LedgerX’i satın alması, FTT’nin rallisinin arkasındaki ana yükseliş nedeni olarak görünüyor.

En iyi 10 borsa tokeni
Kaynak: Messari

Veriler FTT’nin Eylül ayı içerisindeki kazançlarının %50’yi geçtiğini gösteriyor. FTX’in ağ büyümesi, FTT’nin fiyat performansı ile doğrudan ilişkilidir. FTX borsasındaki Bitcoin Vadeli İşlemler Açık Pozisyonu bugün 2,96 milyar dolara yükseldi ve bu durum FTT tırmanışında hissedildi.

FTT günlük grafik
Kaynak: TradingView

Paritenin mevcut ATH’i yeniden test etmek için 61 dolar desteğini koruması gerekiyor. Böyle bir durumda, bir sonraki direnç hedefi 85 dolar olabilir. FTT’de olası bir satış fiyatın 52 dolar seviyesine kadar gerilemesine neden olabilir.

FTT 6.9 milyar dolar piyasa değeri ile kripto para sıralamasında 27. basamakta bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%