Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Facebook Hisseleri %101 Artan Karlılığa Rağmen Kapanış Sonrasında Geriledi

Facebook hisseleri, yılın ikinci çeyreğinde net kar ve gelirde artış olmasıyla rekor kırdı. Ancak piyasa sonrasında %3’ten fazla düştü.
Facebook Hisseleri %101 Artan Karlılığa Rağmen Kapanış Sonrasında Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Şirketler geçen haftadan bu yana çeyreklik bilançolarını açıklıyor. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook da 2021’in ikinci çeyreğine ait finansal sonuçlarını paylaştı.

Şirket Nisan-Haziran ayları arasında gelirini %56, net karını %101 oranında artırdı. Böylelikle 2020’nin aynı döneminde 18,7 milyar dolar olan geliri 29 milyara, 5,2 milyar dolar olan net kar ise 10,4 milyar dolara yükseldi.

Nasdaq Borsası’nda işlem gören FB kodlu şirket hisseleri, gelen olumlu sonuçların ardından rekor kırdı.
Facebook Hisseleri %1,49 Artıda Kapandı
Kaynak: MarketWatch

Hisseler Çarşamba günü 374,56 dolarda açıldı. Gün içinde 366,93-377,55 arasında hareket etti. Günün en yükseği aynı zamanda tüm zamanların zirvesi olarak kaydedildi. Hisseler kapanışı %1,49 değer kazancıyla 373,28 dolardan yaptı.

Yıllık kazancını %62’nin üzerine taşıyıp, kapanış sonrasında geri çekilme gösterdi. Facebook hisseleri piyasa sonrası işlemlerde %3,45 oranında düşüş göstererek, 360 dolara geriledi.

2020 yılının aynı çeyreğinde 1,80 dolar olan hisse başına kar, 3,61 dolara çıktı. Açıklanan finansal sonuçlarda aktif kullanıcı sayısında da artış olduğu gözlendi. Günlük aktif kullanıcı sayısı %7 artışla 1,91 milyar, aylık sayı 2,9 milyar oldu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu