Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Etheruem’un Merkezi Borsalardaki Arzı 2 Yılda %50’ye Yakın Düştü

Ethereum borsalardan dışarı taşınırken, fiyatı da iki yılda %2.400’den fazla arttı. Son veriler haberde…
Etheruem’un Merkezi Borsalardaki Arzı 2 Yılda %50’ye Yakın Düştü
Son Güncelleme: 
Yorum

Küresel benimseme, kurumsal girişler ve DeFi’deki yükseliş, Ethereum’un fiyat sıçramasında hayati bir rol oynadı. Bununla birlikte, fazla dikkat çekmeyen bir faktör, ETH’nin döviz arz oranıdır.

Son 2 yılda, ETH balinaları varlıklarını dijital ticaret platformlarından soğuk kripto cüzdanlarına kaydırdı. Böylece Ethereum’un borsa arzı neredeyse %47 azaldı. Öte yandan, BTC ayrıca döviz arzında önemli bir düşüşe tanık oldu.

Dijital borsalardan geçiş nedeniyle, kripto varlıklarına olan talep son 2 yılda önemli ölçüde arttı. ETH, Aralık 2019’dan bu yana %2,400’den fazla arttı. Kripto para biriminin beklenen ağ yükseltmesi olan Ethereum 2.0, Aralık 2020’de piyasaya sürüldü.

ETH ve BTC borsa arzı
Kaynak: Santiment

Etherscan’a göre, ETH 2.0’ın mevduat sözleşmesi şu anda toplam değeri 34 milyar dolar olan yaklaşık 9 milyon ETH bulunuyor.

Fiyat artışlarına ek olarak, son 24 ayda ETH ile ilgili ürünlere kurumsal ilgi de arttı. Ethereum yatırım ürünleri, 2021’de 2020’ye kıyasla %50’den fazla bir artışla 1,4 milyar dolar değerinde giriş gördü. Yönetim altındaki küresel ETH varlıkları, Aralık 2021’in sonunda 16,7 milyar dolara ulaştı.

ETH, yönetim altındaki tüm küresel kripto varlıklarının %20’sinden fazlasını oluşturuyor. Ethereum yazım itibariyle 3.800 doların üzerinde işlem görüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz haftalarda 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu