Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’da Yükseliş Hızlanabilir: Borsalardaki Arz Düşüyor

Ethereum’un toplam arzının borsalardaki oranının azalması, yeni bir fiyat rallisine işaret ediyor olabilir.
Ethereum’da Yükseliş Hızlanabilir: Borsalardaki Arz Düşüyor
Yorum

Ethereum son bir hafta içerisinde yükselişini sürdürürüyor ve 3.000 seviyesini geçti. Bu Mart başından itibaren en yüksek seviye oldu. Fiyat tarafındaki yükseliş ile beraber ETH’nin borsalardaki arzı, Eylül 2018’den bu yana en düşük seviyeye geriledi.

CryptoRank tarafından paylaşılan grafiğe göre, dolaşımdaki 120 milyon ETH’nin yalnızca 13,55 milyonu, yani yüzde 11.3’ü merkezi borsalarda tutuluyor.

ETH borsa arzı
Kaynak: CryptoRank

Borsa cüzdanlarındaki toplam ETH miktarı, 13.556.367 olarak kaydedildi. En büyük miktar yüzde 44’lük pay ile Coinbase’de olurken, onu yüzde 17 ile Binance takip etti.

Borsalardaki ETH dengesi düştükçe, akıllı sözleşmelerdeki arzı tersi yönde hareket ediyor. Glassnode verilerine göre, borsalardaki Ethereum oranı, akıllı sözleşmelerdeki Ethereum’un yüzde 18,3’üne karşılık geliyor.

ETH borsa arzı azalırken, kilitli kontrat arzı artıyor
Kaynak: Glassnode

Kripto paraların borsalardan çıkışı, fiyat tarafında yükseliş beklentisini artıran bir gelişmedir. Yatırımcıların aldıkları varlıkları soğuk cüzdanlara aktarması nedeniyle, uzun süre satmayacağı anlamına gelir.

Son piyasa verilerine göre Ethereum 350 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 3.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi Kasım ayında 4.800 doların üzerine çıkmış ve tarihinin en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%