Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum Teknik Görünümü, Bitcoin’e Karşı Yükselişe İşaret Ediyor

ETH, Bitcoin paritesinde yeniden yükselişe başlayabilir.
Ethereum Teknik Görünümü, Bitcoin’e Karşı Yükselişe İşaret Ediyor

Ethereum, Eylül’den bu yana en büyük kripto rakibi Bitcoin’e karşı düşüş gösteriyor. Kripto para birimi Eylül ayında 0.07955 BTC ile zirveye ulaştıktan sonra Bitcoin karşısında neredeyse %25 düştü. ETH bu paritede düşerken, yükselen bir kanal oluşturdu.

ETH/BTC paritesi Ekim ayında kanalı kırdı ve güçlü bir toparlanma sürecine girdi. Geçtiğimiz gün itibariyle yeniden düşüşe geçen parite, kırdığı kanalın direncini test ediyor. Bu durum, Ethereum’un düşen aralığa yeniden girme olasılığını artırdı.

ETH/BTC günlük fiyat grafiği
Kaynak: TradingView

Aynı zamanda, ETH/BTC’nin günlük Emtia Kanal Endeksi’nde (CCI) daha yüksek zirvelerin oluşumu, paritenin düşüş trendine karşı gizli bir ayrılık gösterdi. Yükselen ETH/BTC fiyat görünümü, haftanın ilk günü %2.6’nın üzerinde toparlanırken 4.000 doları sağlam destek olarak tutmasıyla ortaya çıktı.

Artan Üçgen kurulumunu içeren ETH/USD günlük fiyat tablosu
Kaynak: TradingView

Kripto para birimi yükseliş onayı için Üçgen’in üst trend çizgisini test ediyor. Bir toparlanma takip ederse, fiyat 4.384 doların üzerinde yeni rekorlar görebilir ve Üçgen formasyonun hedefi 6.500 dolara yakın olabilir.

Eylül ayında gerçekleştirilen Londra güncellemesinin ardından, ETH arzı azalmaya devam ediyor. Ethereum ağında Londra Hard Fork’un piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse 2,25 milyar dolar değerinde ETH yakımı gerçekleştirildi.

ETH 2.0 yatırılan varlıklar
Kaynak: CryptoQuant

Kripto para birimi 4.150 dolar seviyesinden işlem görüyor ve piyasa değeri 488 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. ETH geçtiğimiz günlerde 4.375 dolar ile tüm zamanların en yükseğini test etmişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum