Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Merkezi Borsalar Tarafından Bitcoin’den Daha Çok Tercih Ediliyor

Analitik veri sağlayıcısı CryptoQuant, borsaların BTC ve diğer kriptolardan daha fazla Ethereum tuttuğunu paylaştı.
Ethereum Merkezi Borsalar Tarafından Bitcoin’den Daha Çok Tercih Ediliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Analitik veri sağlayıcısı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, merkezileştirilmiş dijital borsalar tarafından tutulan kripto miktarı hakkında şirketten bazı yeni verileri paylaştı. Verilere göre bu kripto ticaret platformlarının çoğunun Bitcoin’den daha fazla Ethereum tutuyor.

Bu arada, Ethereum 2.0 depozito sözleşmesinde kilitlenen varlıkların toplam değeri, 55 milyon ETH’nin üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Borsaların ETH’ye olan ilgisinin başlıca sebepleri arasında da ETH 2.0 projesi yer alıyor.

Depolanan Ethereum, Bitcoin’den Fazla

Depolanan Ethereum, Bitcoin’den Fazla

Ki Young Ju tarafından paylaşılan verilere göre, merkezi dijital borsalar, ETH’nin dolaşımdaki arzının toplam yüzde 17,5’ini, AAVE tokenlerinin yüzde 17’sini ve Basic Attention Token’in (BAT) yüzde 19,5’ini elinde tutuyor.

Bitcoin ise yüzde 10-15 aralığında bulunuyor. Verilere göre, Binance ve Coinbase gibi merkezi borsalar Bitcoin’in dolaşımdaki arzının yalnızca yüzde 12,7’sini, aynı miktarlarda SUSHI ve LINK’i ve yearn.finance (YFI) tokenlerinin yüzde 13’ünü elinde tutuyor.

UMA, COMP, UNI, MKR ve SNX gibi madeni paralar yüzde 10’un altında oranla tutuluyor. Merkezi borsaların dışında tutulan madeni paralar, finansal kuruluşlar tarafından stake etme, DEX’lerde işlem gören veya soğuk depolarda değerlendiriliyor.

Glassnode tarafından paylaşılan veriler, ETH 2.0 depozito sözleşmesinde kilitlenen toplam Ether değerinin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve 3.541.442 ETH’ye ulaştığını gösteriyor. Yeni doğrulayıcılar paralarını ETH 2.0 sözleşmesine kilitlemeye devam ediyor ve ikinci en büyük blok zinciri platformunun bir hisse kanıtı (PoS) fikir birliği algoritmasına geçmesini dört gözle bekliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%