Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Layer 2’de Kilitlenen Değer ATH Sonrası Yüzde 20’den Fazla Büyüdü

Ethereum ağı fiyatın haricinde genel olarak büyüyor.
Ethereum Layer 2’de Kilitlenen Değer ATH Sonrası Yüzde 20’den Fazla Büyüdü
Son Güncelleme: 
Yorum

Veriler Ethereum Katman 2 çözümlerin kez daha güçlü genel büyüme ile karşı karşıya kaldığını gösteriyor. Ethereum ücretleri yeni zirvelere ulaştıktan ve ağ, merkezi olmayan uygulama ve çözümleri kullanmak için elverişsiz hale geldikten sonra, Katman 2 ağları işlem ücretlerini ve hızını azaltmak için kullanışlı hale geliyor.

Son bir hafta içerisinde Katman 2 Ethereum çözümünde kilitlenen toplam değer %20 artarak 4,39 milyar dolara ulaştı. Arbitrum, Loopring ve Optimism gibi projeler sırasıyla %20, %84 ve %98 büyüme gösterdi. Hem Arbitrum hem de Optimism, iyimser toplama teknolojisini kullanıyor.

Katman 2 çözümü, ana Ethereum katmanının üzerinde çalışan akıllı sözleşmelerin kullanılmasına izin veriyor. Akıllı sözleşmeler ana katmanın üzerinde çalışırken, ağ tarafından güvence altına alınıyor.

ETH Layer 2 kilitli değer
Kaynak: L2Beat

Bu çözümü kullanmak isteyen kullanıcıların fonları, Ethereum üzerindeki akıllı sözleşmeler üzerinde saklanıyor. Kullanıcılar, daha sonra yeni akıllı sözleşmeyi oluşturan toplayıcıya zincir dışı bir dağıtım işlemi gönderiyor.

Katman 2 çözümünün hızlı büyümesinin ve gelişmesinin ana nedeni, Ethereum ağındaki artan ücretlerdir. Daha önce ana ağ ücretlerinin bir hafta boyunca sürekli olarak 100 Gwei’nin üzerinde kaldığı ve bu da bir işlem maliyetinin 15 dolar civarında olduğunu bildirilmişti.

Ethereum son günlerdeki yükselişini sürdürüyor. Kripto para birimi 4.600 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Parite an itibariyle 4.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yükseliş dalgası Ethereum’un piyasa değerini 530 milyar doların üzerine çıkardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%