Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Ethereum Kurucusu Buterin, Londra Yükseltmesinin Başarılı Olduğunu Söyledi

Buterin, Londra güncellemesini değerlendirdi.
Ethereum Kurucusu Buterin, Londra Yükseltmesinin Başarılı Olduğunu Söyledi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Londra hard fork’un başarılı olduğunu söyledi ve bunun Eth 2.0 zincirine yaklaşmakta olan birleşme konusunda kendisine daha fazla güven verdiğini ekledi.

Buterin, EIP-1559’un, Londra’nın en önemli parçası olduğuna dikkat çekti. Yaklaşık 15 saat önce yayına giren yükseltme, ücret oluşturma mekanizmasında ince ayar yaparak ücretlerin bir kısmının yakılmasına neden oldu.

Ethereum günlük grafik
Kaynak: TradingView

Bu durum Ethereum fiyatında da yükseliş yaşanmasını sağladı. Kripto para birimi an itibariyle 2.770 dolar seviyesinden işlem görüyor. Yükseltme başlatıldığından bu yana yaklaşık 9,8 milyon dolar değerinde 3.500’den fazla ETH zaten yakılmıştı.

Mevcut Ethereum ana ağı, Beacon Zinciri ile birleşecek. Buterin Londra güncellemesi sonrası bu birleşmeye olan inancının arttığını belirtiyor. Bunun parça zincirlerinin piyasaya sürülmesinden önce yapılması planlanıyor ve bu yıl gerçekleşmesi pek mümkün görünmüyor. Ancak ETH 2.0 araştırmacıları zaman çizelgesini hızlandırmanın yolları üzerinde çalışıyor.

Birleşme sağlandığında yeni ağ, madencilik operasyonlarını ortadan kaldıran ve potansiyel olarak ağın enerji tüketimini %99 oranında azaltan PoS üzerinde akıllı sözleşmeler yürütme yeteneğine sahip olacak.

Buterin bir sonraki bloğa dahil edilecek bir işlemi göndermenin çok daha kolay hale geleceğini ve bunun kullanıcı deneyimi için çok önemli olduğunu söyledi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum