Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un İşlem Hacmi 2021’de Bitcoin’den Fazla Büyüdü

ETH işlem hacimleri 2020'nin ilk yarısında %1,461 oranında artış yaşadı.
Ethereum’un İşlem Hacmi 2021’de Bitcoin’den Fazla Büyüdü
Son Güncelleme: 
Yorum

Ortaya çıkan son verilere göre Ethereum, yılın ilk yarısında Bitcoin’den ticaret hacmi büyümesi olarak daha iyi performans gösterdi. Coinbase’in yeni bir raporuna göre, Ethereum’un ticaret hacmi bu yılın ilk yarısında Bitcoin’den daha hızlı büyüdü.

Borsa tarafından hazırlanan Kurumsal H1 2021 İnceleme raporu , bu yılın ilk yarısının kripto için rekor düzeyde en aktif dönemlerden biri olduğunu ve fiyatlarda, kullanıcı benimsemesinde ve ticarette tüm zamanların en yüksek seviyelerinde olduğunu kabul etti.

Ethereum, Bitcoin’i Geçti

Ethereum, Bitcoin'i Geçti

Bitcoin için işlem hacminin geçen yılın ilk yarısında 356 milyar dolardan %489 artarak 2,1 trilyon dolara ulaştığı belirtiliyor. Ethereum’un toplam işlem hacmi 1,4 trilyon dolara ulaştı. Ancak büyüme 2020’nin ilk yarısında 92 milyar dolardan 1.461 artarak çok daha hızlı oldu.

Coinbase, Ethereum’un ticaret hızının Bitcoin’i aştığı ilk sürdürülebilir zaman dilimi olduğunu belirtti. Araştırmada Mayıs ayında 2.4 trilyon dolar ile zirveye ulaşan ve dönemi 1.4 trilyon dolar ile bitiren toplam kripto piyasası kapitalizasyonu ölçüldü ve bugüne kadar %86 ​​net kazanç sağlandığına yer verildi.

Ethereum, 12 Mayıs tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 4.350 dolara çıktı. Sonrasında piyasa genelinde yaşanan düşüş ile ETH, %47’ye yakın değer kaybı gördü.

Coinbase bunu, DeFi’de artan kullanım, kanıta geçişte yatırımcı iyimserliği de dahil olmak üzere bir dizi faktöre ağlıyor. Ethereum’un 2021’de yatırımcılar için ana varlık olacağını tahmin edilmişti. CoinGecko verilerine göre hem BTC hem de ETH geçtiğimiz hafta sırasıyla %32.4 ve %27.7 kazanç elde ederek ralli yaptı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu