Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un CME’deki Vadeli İşlemleri Hacmin Hızla Artmasını Sağladı

Ethereum’un CME’de vadeli işlemlere açılması ile ilk gün içerisinde 30 milyon dolar işlem hacmine ulaşıldı.
Ethereum’un CME’deki Vadeli İşlemleri Hacmin Hızla Artmasını Sağladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasının Bitcoin’den sonra en değerli dijital parası Ethereum, bu hafta başı itibariyle, ABD’nin en büyük finansal türev borsası olan CME’de vadeli işlemlerde kullanılmaya başlandı. Ethereum’un bu borsada listelenmeye başlaması ile beraber dijital para biriminde büyük düşüşler olacağı tahmin ediliyordu. Ancak tahmin edilen olmadı ve Ethereum vadeli işlemleri ilk gününde 30 milyon dolar değerlemeye ulaştı.

İlk gününde 388 sözleşmenin işlem gördüğü belirtildi ve bu sözleşmelerin 303’ünün Şubat ayı fiyatı ile speküle edildiği kaydedildi. Bu kontratlardan 84’ü ise Mart ayı içerisinde sona ermiş olacak. CME’de yapılan sözleşmelerden her biri 50 Ether’e karşılık geliyor.

Ethereum Hacmi Arttı

Ethereum Hacmi Arttı

CME ETH vadeli işlemleri ilk gününden itibaren 1.826,5 dolardan işlem gördü ve spot fiyatın üzerine yüzde 1,5 fiyat primi eklendi. Yapılan sözleşmelerin büyük bölümünün Şubat ayı içerisinde sona ereceği biliniyor. Yatırımcılar Ethereum’un bu ay mevcut fiyatına yakın seviyelerde kapanış yapacağını tahmin ediyor. ETH’nin vadeli işlemlerde piyasaya sürülmesi sonrasında 1.500 doların üzerinde bir yükseliş kaydedildi.

Pek çok kişi geçtiğimiz yıllarda Bitcoin’in vadeli işlemlere açılması sonrasında yaşanan düşüşün, ETH’de de yaşanacağına dair yorumlar sıkça yapılıyordu. Başka bir uzman grubu ise BTC zamanında yaşanan şartlar ile bugünkü şartların çok farklı olacağını söyleyerek, ETH’de böyle bir düşüşün olmayacağını ve sınırlı seviyede kalacağını belirtmişti.

ETH için 2 Bin Dolar Tahmini

ETH için 2 Bin Dolar Tahmini

ETH’nin CME vadeli işlemlerde yerini alması ile beraber uzmanlar, bu kripto paranın yükseliş eğilimini sürdüreceğini tahmin ediyor. 2017 yılında Bitcoin’in ayı döngüsüne girmesinin ardından ETH’de bu durum gerçekleşmedi. Özellikle geçtiğimiz günlerde Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC alması tüm kripto paralarda yukarı yönde eğilim yaşanmasına neden oldu.

Bu durumun etkisi ile ETH tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.823 dolara ulaşmış oldu. Analistler bu yükselişin süreceğini ve ETH’nin yakın vadede 2 bin dolardan işlem görebileceğini belirtiyor. Ethereum bugün içerisinde 1792 dolar seviyesine kadar çıktı. An itibariyle 1745 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu