Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Birikimi Fiyat Düşüklüğünden Etkilenmiyor

Glassnode en az 10 ETH tutan adres sayısının son bir yılın en yükseğine ulaştığını bildirdi. İşte detaylar…
Ethereum Birikimi Fiyat Düşüklüğünden Etkilenmiyor
Yorum

Ethereum geçtiğimiz yılın Kasım ayında ATH yaptıktan sonra, düşüş yönünde hareket ediyor. Fiyat sürekli düşmesine rağmen, yatırımcılardaki birikim duygusu olumsuz etkilenmişe benzemiyor.

Glassnode’un son verileri, 280.792 ETH adresinin şu anda 10’dan fazla coin tuttuğunu gösteriyor. Ethereum’un mevcut fiyatına göre, her adresin cüzdanında 26.000 dolardan fazla kripto para birimi bulunuyor.

En az 10 ETH tutan adres sayısı
Kaynak: Glassnode

Böylece 10’dan fazla ETH tutan adres sayısı son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu veri fiyat düşüklüğünün ortasında yatırımcıların birikim yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

ETH balinalarına ek olarak, son birkaç gün içinde kısmi varlıkları olan Ethereum cüzdanlarının toplam sayısı arttı. Yaklaşık 22 milyon adres en az 0.01 Ethereum tutuyor.

ETH günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Son dönemde Rusya ile Ukrayna arasındaki çıkan savaş, Ethereum fiyatını da olumsuz etkiledi. Savaş öncesi 3.000 dolar üzerinde bulunan ETH, düşüşünü 2.500 dolara kadar uzattı.

Dijital varlık an itibariyle 300 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip ve 2.620 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH geçtiğimiz yılın Kasım ayında 4.800 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%