Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağında Gerçekleşen Yakım Sayısı 1 Milyona Yaklaşıyor

Ethereum yakımı tarihi bir dönüm noktasına yaklaşırken, bir kaç güne 1 milyona ulaşması tahmin ediliyor. İşte haberin tüm detayları;
Ethereum Ağında Gerçekleşen Yakım Sayısı 1 Milyona Yaklaşıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum’daki nihai boğa koşusunu besleyen ana faktörler arasında, madeni paraların büyük bir bölümünü dolaşımdan çıkaran ve varlığın deflasyonist hale geldiği koşulları yaratan yakma mekanizması oluyor.

Şimdilik EIP-1559 güncellemesinde sunulan mekanizma sayesinde 930.000’den fazla Ethereum coin yakıldı ve yok oldu. Ağın artan kullanımıyla, yakım coin sayısı yakında 1 milyon eşiğini aşacak.

Günde yaklaşık 12.000 Ethereum yakımı gerçekleşiyor. Aynı hızda, ağ önümüzdeki 4-5 gün içinde milyonuncu madeni paranın yakıldığını görecek. Güçlü bir piyasa düzeltmesi nedeniyle, Ethereum değerinin % 10’unu kaybetti ve bu da yakılan madeni paraların değerinde bir düşüşe neden oldu.

ETH yakım miktarı
Kaynak: WatchTheBurn

Yüksek yanma oranı ile Ethereum arz ve talep arasında denge kuramaması nedeniyle bir varlığın fiyatı hızla değiştiğinde arz şoku yaşanabilir. Tüccarların elindekileri satmak istemediğini ve başka bir yerde saklamayı tercih ettiğini gösteren, döviz çıkışları nedeniyle durum daha da kötüleşebilir.

Analistler, uzun vadeli yatırımcıların Ethereum’un deflasyonist bir varlık statüsüne ulaştığını görmeyi umduğunu, bunun da ihraç edilenden daha fazla madeni paranın yakıldığı durumla karşı karşıya kalacağı anlamına geldiğini belirtiyor.

Ethereum yazım itibariyle günlük %1.6 kayıpla 4.156 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi geçtiğimiz hafta 4.800 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%