Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Ağında Londra Yükseltmesi Sonrası 1.15 Milyon ETH Yakıldı

Ağda yakılan Ethereum miktarı artmaya devam ediyor.
Ethereum Ağında Londra Yükseltmesi Sonrası 1.15 Milyon ETH Yakıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum ağında geçtiğimiz Ağustos ayında işlem ücretlerinin düşürülmesi amaçlayan Londra Hard Fork uygulanmıştı. Verilere göre yükseltmeden bu yana 1,15 milyon ETH yakımı gerçekleştirildi.

Londra yükseltmesinden yaklaşık dört ay sonra, ETH’nin mevcut fiyatıyla 4.7 milyar doları aşan 1,15 milyon ETH dolaşımdaki arzdan kalıcı olarak kaldırılmış oldu.

İşlem ücretlerini düşürmeyi amaçlayan Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559’u içeren Londra yükseltmesi, 5 Ağustos 2021’de yayına girdi. Ethereum işlem ücretini oluşturan iki tür ücret bulunuyor.

Ethereum yakım oranı
Kaynak: IntoTheBlock

Temel ücret, bir kullanıcının işlemlerinin bir bloğa dahil edilmesi için ödemesi gereken belirli bir miktardır. Öncelik ücreti veya bahşiş ise isteğe bağlıdır ve madencileri işleme öncelik vermeye teşvik etmek için dahil edilebilir.

EIP 1559’daki ücret piyasası yükseltmesi, blok başına %12,5’lik bir taban ücret artışı veya düşüşü sağladı. IntoTheBlock’a göre, günlük ortalama 11.500 ETH yakım gerçekleştirildi.

Londra hard fork yükseltmesinin heyecanı, ETH’nin fiyatını lansman gününde 2.845 dolara kadar yükseltmişti. Fiyat o zamandan beri, yükselen kanalda kaldı ve 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.867 dolara ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu