Yatırım yapmaya başla!

Eski Wall Street Efsanesinden Bitcoin Ticaretine Destek

Bitcoin, her geçen gün yeni bir destekçi bularak güçleniyor. Şimdi de eski bir Wall Street efsanesi, bitcoin ticaretine destek verdiğini açıkladı. İşte detaylar:
Eski Wall Street Efsanesinden Bitcoin Ticaretine Destek

Wall Street yatırımcıları, dünya piyasalarının nabzını tutuyor diyebiliriz. Bitcoin gibi kriptolu para birimlerinde görülen ani yükselişler de onların dikkatinden kesinlikle kaçmamıştır. Aynı zamanda dijital para birimlerinde bir patlama yaşanacaksa o yatırımcılar hiçbir zaman geride kalmayacaklardır. İşte tam da bu sözlerin doğruluğunu kanıtlayacak cinsten bir destek haberi geldi.

Morgan Stanley’in eski CEO’su John Mack, bitcoine destek verdiğini açık bir şekilde ifade etti.

John Mack Bitcoine Destek Verdi

Mack, olaylı bir şekilde Morgan Stanley’in başına geçmiş ve eski CEO’yu göndermişti. O dönemde durgunluk içerisinde olan yatırım bankasını kurtaran isim olmuştu.

72 yaşındaki Wall Street efsanesi, kriptolu paraların yükselişini takip ettiğini dile getiriyor.

Mack Kriptolu Paraları Takip Ediyor

Birkaç yıldır yatırım yaptığını da söyleyen Mack, bitcoin ticareti yapmak isteyenlere aracılık etmek için çeşitli girişimlerde bulunduğunu açıklıyor.

John Mack Bitcoin Ticaretine Aracılık Etmek İstiyor

Girişimlerinden birisinin Brooklyn merkezli Omega One isimli şirkete yatırım yapmak olduğunu dile getiriyor.

Mack Omega One Şirketine Yatırım Yaptı

Mack, Bloomberg News’ten Matthew Leising ile yaptığı konuşmada ilk kez bu yatırımlarından bahsetmişti. Omega One isimli şirketin, Wall Street bankalarına benzer şekilde müşterilere hizmet sunduklarını ve gelişmekte olan varlıklarda görülen risklerden kaçınma imkanı sunduğunu ifade etmişti.

Omega One şirketinin CEO’su Alex Gordon-Brander ise geleneksel piyasalarla kriptolu piyasalar arasında köprü durumunda olduklarını dile getiriyor.

Omega One Şirketi Köprü Görevi

Omega One, bitcoin ticareti için gerekli platformları ve işlemlerin belli bir düzen içerisinde yapılmasını sağlayabileceklerini belirtiyor.

John Mack, son birkaç yıldır aktif olarak piyasada yaşananları izlediğini ve yeni bir ekonominin başladığını açıklıyor.

Mack Yeni Ekonomi Yorumu

Mack’a göre; Omega One şirketi ise ortaya çıkan yeni ekonominin önemli bir adımı olacak.

Omega One Yeni Ekonominin Adımı

Wall Street’in önde gelen birkaç isminin yaptığı açıklamalardan kriptolu paraların yükselişine inandıkları anlaşılıyor. Aynı zamanda dijital para birimlerinin teknolojilerini kavramak için çeşitli girişimlerde bulundukları da ortaya çıkıyor. Sonuçta bitcoin 2017’nin başında 3 bin doların üzerine fırladı ve bunun onların dikkatinden kaçması imkansız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum