Yatırım yapmaya başla!

Emirates Başkanı Petrol Fiyatlarının 52 Dolar Olması Gerektiğini Savundu!

Emirates’in Başkanı Tim Clark, petrol fiyatlarını çok yüksek bulduğunu ve rakamın varil başına 52 dolar olması gerektiğini söyledi. Detaylar haberimizde;
Emirates Başkanı Petrol Fiyatlarının 52 Dolar Olması Gerektiğini Savundu!

Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri merkezli havayolu şirketi Emirates’in Başkanı Tim Clark, bugün verdiği bir demeçte petrol fiyatlarını aşırı derecede yüksek bulduğunu ve rakamın varil başına 52 dolar olması gerektiğini söyledi.

Ve düşüncesini, “52 dolar üzerinden para kazanamayacağını söyleyen insanların, ülkelerin ve işletmelerin, başka bir şey yapmaları gerekiyor” diyerek açıkladı. Söz konusu haberde, petrol fiyatlarının 2018’de yaklaşık % 20 oranında artış gösterdiği belirtilirken Cuma sabahı Brent petrolün uluslararası piyasalarda 76.48 dolardan işlem gördüğü kaydedildi.

Dün güne 79.98 dolardan başlayan Brent petrolün bugün güne 76.98 dolardan başlayıp ardından % 0.20 düşerken, Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı aynı dakikalarda 67.89 dolar oldu.

Emirates Başkanı Yüksek Petrol Fiyatlarından ŞikayetçiBrent petrol geçtiğimiz günlerde yaklaşık iki ayın en yüksek seviyesine ulaşarak varil başına 78 dolardan işlem görmüştü. Emirates Başkanı Clark, petrol için spot fiyatların vadeli fiyatıyla kabaca eşleştiğini dile getirerek piyasanın petrol fiyatının bu noktadan sonra daha fazla yükselmeyeceğini sezdiğini söyledi.

Yakıtın artık maksimum seviyeye ulaştığının üzerini çizen Clark, havayolu yakıt fiyatlarının geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık % 44 daha yüksek olduğunu aktardı. Fakat birçok petrol üreticisinin daha yüksek bir fiyata geleneksel tepki göstermediği konusunda da uyarı yaptı.

Petrol Fiyatlarındaki Değişimleri Anlık Olarak Takip Etmek için Tıklayın!

İlaveten Clark, birçok gelişmekte olan pazarın ve Orta Doğu ülkelerinin ABD’nin performansıyla eşleşmek için mücadele ettiğini söyledi.

Emirates Başkanı Clark Petrol Fiyatları Yorumu Sözlerine küresel büyümenin belirsiz olduğunu da ekleyen Clark; “birileri mevcut durumdan dolayı endişelenmeli, bunu 10 yıl önce gördük” dedi. Diğer taraftan, önde gelen havayolu şirketinin başkanının 52 dolar önerisi akıllara, Umman Petrol ve Doğalgaz Bakanı Mohammed bin Hamad Al Rumhi’nin sadece birkaç gün önceki yorumlarını getirdi. Çünkü Umman Petrol Bakanı, petrol fiyatlarının ortalama 70 dolarlık seviyeden ayrılma olasılığının düşük olduğunu belirtmişti.

2 gün önce Emirates’in New York’a inen uçağında yaşanan salgın hastalık paniği hakkında da konuşan Clark, problemin kaynağının bir hafta içinde bulunmasını beklediğini bildirdi.

Çarşamba günü yaşanan olayda, Dubai’den havalanıp New York’a inen Emirates uçağındaki 100 kadar yolcunun kendisini hasta hissettiği yazılmıştı. Pilot, 2 erkek yolcunun ateşinin çok yüksek ve 100 kadar yolcunun da kendisini çok hasta hissettiğini bildirmiş, bunun üzerine havalimanında karantina paniği boy göstermişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum