Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk Sahip Olduğu Bitcoin Miktarını Açıkladı

Twitter sorularını cevapsız bırakmayan Elon Musk, bu sefer sahip olduğu bitcoin miktarını açıkladı. İşte haberin detayları;
Elon Musk Sahip Olduğu Bitcoin Miktarını Açıkladı

Elon Musk için bitcoinin yaratıcısı yorumları geride kaldı; ama hakkında merak edilenler bitmek bilmiyor. Musk ise Twitter üzerinden gelen soruları cevapsız bırakmıyor. Özellikle Tesla konusunda gelen şikayet ve soruları dikkate alarak, müşteri memnuniyetini artırıyor. Ama Musk hakkında en çok merak edilen konulardan birisi, hiç şüphesiz kripto para yatırımı yapıp yapmadığı. Daha önceleri bu konuda çıkan iddiaları da cevap veren Musk, bu sefer sahip olduğu BTC miktarını açıkladı.

Elon Musk 21 Şubat tarihinde küresel internet için göndereceği uyduların Starlink takımyıldızında hizmet vereceklerini bir tweetle açıkladı.

Elon Musk Starlink Açıklaması

Bu tweetin ardından Aynı Yıldızın Altında isimli filmden esinlenilerek bir isim oluşturduklarını açıklayan başka bir tweet daha attı. İşte bu tweetin ardından @deadlybananas isimli bir Twitter kullanıcısı Elon Musk’a son zamanlarda yaşanan dolandırıcılık üzerine ne düşündüğünü sordu.

Elon Musk ise bu konuda bir fikri olmadığını ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’e bildirdiğini söyledi.

İşte bu cevap tweetinde 0.25 bitcoini olduğunu da açıkladı. Bunun dışında herhangi bir kripto parası olmadığını da belirtti. Bu sayede Elon Musk’ın güncel fiyatlar üzerinden yaklaşık 2500 dolarlık bitcoini olduğunu öğrendik. Musk, yıllar önce bir arkadaşından gelen bitcoini olduğunu açıklamıştı ama miktarını söylememişti.

Donald Trump, Vitalik Buterin gibi ünlü isimlere benzer hesaplardan ethereum dolandırıcılığı yapılmaya başlandı.

Twitter Ünlü Fake Hesaplar Dolandırıcılığı

Kullanıcı adı kısmındaki küçük değişiklikler yapılıyor ve eğer dikkat etmezseniz fake hesap olduğunu anlayamıyorsunuz. BuzzFeed tarafından yapılan haberde; Elon Musk, Donald Trump gibi ünlü isimler kullanılarak oluşturulan hesaplardan ETH dolandırıcılığı yapıldığını açıklamıştı. 27 fake hesap belirlendiğini ama tam sayının bilinmediği de söylenmişti.

Vitalik Buterin de kendi ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılıkları açıklamış ve bu konuda dikkat edilmesi gerektiğini söylemişti.

Fake hesaplardan kripto para bağışı yapacaklarını duyuran dolandırıcılar, bir adres paylaşıyorlar. Bu adresi kullanan kişilerin hesaplarından kripto paraları çalınmaya açık hale geliyor. Airdrop gibi işlemlerin son zamanlarda artması, birçok kişinin bu şekilde dağıtılan paralara ilgisini artırmış durumda. Bu yüzden bilgilerin gerçek olup olmadığını araştırmadan herhangi bir işlem yapmamanızı öneririz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum