Yatırım yapmaya başla!

Elliptic, SBI Holdings Liderliğinde 23 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Elliptic, Japon SBI Holdings liderliğindeki bir finansman turunda 23 milyon dolarlık fon topladı. Detaylar aşağıda;
Elliptic, SBI Holdings Liderliğinde 23 Milyon Dolar Yatırım Topladı

Kripto hafiyelik şirketi Elliptic, Japon SBI Holdings liderliğindeki bir finansman turunda 23 milyon dolarlık yatırım topladığını açıkladı.

2013 yılında kurulan Londra merkezli blok zincir analiz sağlayıcısı, bugünkü duyurusunda yatırımın girişimin Asya genişlemesine yardım edeceğini belirtti. Elliptic’in son zamanlarda Singapur’da bir ofis açtığı ve Japonya’da da bu hafta ofis açacağı kaydedildi.

SBI Investment’da denizaşırı yatırımlardan sorumlu yönetici olan ve Elliptic’in yönetim kuruluna katılmasına karar verilen Tomoyuki Nii, şirketinin yatırım turuna 10 milyon dolar katkıda bulunduğunu söyledi.

Elliptic, SBI Holdings 10 Milyon Dolar Yatırım turuna katılanlar arasında AlbionVC’nin ve mevcut yatırımcılardan SignalFire, Octopus Ventures, Santander Innoventures’in olduğu aktarıldı. Ayrıca AlbionVC’den Ed Lascelles’in de Elliptic kuruluna katılacağı dile getirildi.

Elliptic’in kurucusu ve CEO’su James Smith, Tokyo ve Singapur’un sadece canlı kripto toplulukları nedeniyle ilgi çekici olmadığını aynı zamanda bu ülkelerdeki teknolojik açıdan gelişmiş düzenleyiciler nedeniyle girişimi cezbettiğini vurguladı.

Blok zincirleri üzerindeki şüpheli işlemleri izlemek ve bulmak için yapay zeka ile makine öğrenimini kullanan Elliptic’in SBI’nın kripto faaliyetlerinde kullanılacağını bildirdi.

Elliptic Asya GenişlemesiElliptic CEO’su James Smith yatırıma ilişkin açıklamasında; “Bu, birlikte güçlü bir pazar baskısı olacak, SBI ile önce Japon pazarını yakalamak, ardından daha geniş Asya pazarına ulaşmak için çok sıkı çalışacağız” dedi. Asya ötesinde finansmanın, Facebook’un Libra ağı ve yeni başlayan merkez bankası dijital para birimleri için izleme hizmetleri geliştirmek amacıyla da kullanılacağı kaydedildi.

Dünya çapında geniş eleştirilerle karşıya kalan Libra hakkında görüş bildiren girişimin CEO’su; “Bunun dijital para birimlerinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi için ileriye atılmış büyük bir adım olabileceğini düşünüyorum ve Libra’nın platformumuzda desteklendiğinden emin olacağız.” ifadelerini kullandı. Çünkü Smith, artık kripto para birimleriyle büyüyen finansal sistem arasında bir farklılık veya ayrılık düşünmenin anlamını yitirdiğini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum