Paylaşım

Dünyanın En Fakir Devlet Başkanı Türkiye’ye Geliyor


 

Dünyanın en fakir devlet başkanı olarak tanıdığımız Jose Mujica, Türkiye'ye geliyor. Eski Uruguay Devlet Başkanı olan Mujica'nın neden Türkiye'ye geldiğini haberimizin devamında…

Türkiye dünyanın en fakir devlet başkanını ağırlamaya hazırlanıyor. Eski Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica, 29 Ekim tarihinde Türkiye’ye geleceğini belirtti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba tarafından yapılan yazılı açıklamada Mujica’nın CHP’li belediyelerin konuğu olacağı bildirildi. 10 gün boyunca CHP’li belediyeleri ziyaret edecek olan Jose Mujica için Ağbaba şu sözleri kullandı:

“Dünyanın en yoksul devlet başkanı olarak bilinen Uruguay Eski Devlet Başkanı Jose Mujica, Türkiye’ye geliyor. Odunpazarı, Şişli, Konak ve Beylikdüzü Belediyelerimizin misafiri olacak. CHP yerel yönetimlerinin hazırladığı programlar kapsamında Türkiye’de ziyaretler gerçekleştirecek Jose Mujica, Cumhuriyet Halk Partisi’ni ziyaret ederek Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile de görüşecek.”

Ağbaba, Mujica’nın yoksullar üzerine çalışmalarını hatırlattı ve gelişmemiş yoksul bölgeleri gezeceğini dile getirdi. Dünyanın en mütevazi başkanı olduğuna dikkat çekerek, “umarız Türkiye’deki siyasetçilere örnek olur,” dedi.

CHP’den seçimler öncesinde gelen bu bildiri elbette çeşitli söylemlere de neden oldu. 1 Kasım kampanyasını fakirlik üzerine kuran CHP’nin bu şekilde oy isteyeceği belirtiliyor. Sosyal medyada büyük ses getiren durum alay konusu oldu ve paylaşımlarda “CHP bu kafayla iktidar olamaz,” tepkileri gözlendi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN TIKLAYIN…

Mujica’nın Türkiye’ye getirilmesinde bir başka neden olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için karalama girişimi ve iddiaların yerini doldurma çabası olduğu gösteriliyor. Tepkilerin oldukça sert olması dikkatlerden kaçmadı. Söylemler arasında Mujica’nın bir barakada yaşadığı; ama fakirlik konusunu işlemek isteyen CHP’nin rezidanslarında mı yoksa otelde mi ağırlanacağı soruları sorulmaya başladı.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın