Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Kripto Tüccarı Davis Ethereum Cardano Teknolojilerini Karşılaştırdı

Popüler kripto analisti Lark Davis, Cardano ve Ethereum tartışmasına değindi.
Kripto Tüccarı Davis Ethereum Cardano Teknolojilerini Karşılaştırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Yüksek profilli kripto varlıklarına yeni bir genel bakışta Davis, her akıllı sözleşme platformunun artılarını ve eksilerini araştırmasıyla biliniyor. Tüccar, Ethereum’un (ETH) açık bir şekilde Cardano’ya karşı avantajlı olduğunu düşünüyor.

Davis’e göre Ethereum, blockchain alanındaki en büyük DeFi topluluğu tarafından sürdürülüyor. Geliştirici açısından çok ileride diğer akıllı sözleşme platformlarından ileride olan Ethereum’un bu konudaki üstünlüğüne dikkat çekiyor.

Davis’e Göre Ethereum Daha Cazip

Davis’e Göre Ethereum Daha Cazip

Davis, Ethereum ağındaki yükseltmelerin proaktif olmak yerine zaman içinde reaktif olduğunu belirtiyor. Temel olarak Ethereum’un yaklaşımı, işleri yanlış gittikçe veya iyileştirilmeye ihtiyaç duydukça düzeltmektir. Birkaç yıl içinde ETH ağında gerçek anlamda önemli bir yükseltme yapılmadığına dikkat çeken Davis, ETH 2.0 yükseltmesinin kritik öneme sahip olduğunu ifade ediyor.

Davis, yükseltmenin Ethereum’un çalışma kanıtı sistemini ortadan kaldıracağını ve stake etmeyi uygulayacağını, ölçeklenebilirliği artıracağını ve platformda uygulama oluşturmayı ve kullanmayı kolaylaştıracağını belirtti. Diğer taraftan analist, Cardano’nun (ADA) blockchain dünyasını daha fazla kullanıcıya ve kullanım durumlarına açmak için tasarlanmış daha yeni ve çalışması daha kolay bir kodlama dili kullandığını açıklıyor.

Bununla birlikte, Cardano ekosisteminin arkasındaki teknoloji şirketi olan IOHK’nın kademeli, uygulaması nedeniyle, Cardano blok zincirinde hala tam işlevsel bir akıllı sözleşme ortamı bulunmuyor. Davis, Ethereum’da diğer blok zincirlerinin toplamından daha fazla ademi merkeziyetçi uygulama olduğunu belirtiyor. Cardano’nun herkese açık uygulaması yoktur. Ayrıca, Cardano’nun Ethereum’dan çok daha az ortaklığı olduğunu söylüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%