Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Cream Finance Hack Saldırısı Sonrası Kullanıcıların Zararını Karşılayacak

DeFi platformu 30 Ağustos’ta hackerların hedefi olmuştu.
Cream Finance Hack Saldırısı Sonrası Kullanıcıların Zararını Karşılayacak
Son Güncelleme: 
Yorum

Merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü Cream Finance, 30 Ağustos’ta gerçekleşen 18,8 milyon dolar zarar yaratan hack saldırısı sonrası, mağdur olan kullanıcılarına geri ödeme yapacak. Saldırı ağdaki AMP entegrasyon hatası aracılığı ile gerçekleşti.

Cream, AMP istismarına ilişkin paylaştığı raporda, borç tamamen ödenene kadar tüm protokol ücretlerinin %20’sini tahsis ederek çalınan Ethereum ve Amp tokenlerini iade edeceğini vurguladı.

Borcu güvence altına almak için AMP ve yaratıcıları Flexa dijital ödeme ağında ilgili taraflarla teminat yayınlayacak. Cream Finance ilk kez doğrudan bir istismara maruz kaldı. Saldırıda 462 milyon AMP ve 2.800 ETH kaybı yaşandı.

Blockchain güvenlik firması PeckShield, Cream’in istismarın protokolün AMP’yi entegre etme biçimindeki bir hatadan kaynaklandığını tespit etti. DeFi platformu saldırganın izini sürmek için yetkililerle birlikte çalışacağını ve yasaların sonuna kadar kullanılacağını belirtiyor.

Saldırıya uğramış protokol, çalınan fonları geri göndermesi halinde istismarcıya %10’luk bir hata ödülü vereceğini açıkladı. Cream bu kişinin tutuklanmasını sağlayacak bilgileri verene ise tüm fonların %50’sini vereceğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%