Yatırım yapmaya başla!

Coinbase ve Kraken Borsaları Arasında 30 Milyon Dolar XRP Aktarımı Yapıldı

Büyük XRP aktarımı için 4.480 dolar komisyon ücreti ödendi.
Coinbase ve Kraken Borsaları Arasında 30 Milyon Dolar XRP Aktarımı Yapıldı

66 milyon XRP’nin, ABD merkezli iki büyük borsa arasında transferi gerçekleşti. Bu işlem için 5 bin dolara yakın komisyon ücreti ödendi. Whale Alert tarafından bildirildiği üzere, Ripple transferi son 24 saat içinde iki büyük kripto borsası Coinbase ve Kraken arasında gerçekleşti. Transfer edilen Ripple, yaklaşık 30 milyon dolara denk geliyor. Coinbase, cüzdanlar arasındaki transferi dahili olarak gerçekleştirdi.

Geçtiğimiz günlerde Ripple aleminde daha büyük bir transfer gerçekleştirilmişti. Bir yatırımcının XRP Ledger’da yaptığı bir işlem için 10.000 XRP transfer ücretli ödediği tespit edildi. Aktarım ücretlerinin yüksek olduğu belirtilirken, bunun sebeplerine dair bir açıklama yapılmadı.

Ripple’da Büyük Transferler

Ripple'da Büyük Transferler

Ripple’ın eski CTO’su ve kurucu ortağı Jed McCaleb’in cüzdanına geçtiğimiz günlerde 628 milyon XRP gönderilmişti. McCalep, Ripple bünyesinden ayrılırken yaptığı anlaşma gereği 9 milyar XRP’nin sahibi oldu. Ancak Ripple fiyatının olumsuz etkilenmemesi için XRP’nin toplam hacminin yüzde 1’i seviyesinde günlük aktarım yapılıyor.

Aktarılan XRP’nin değeri 277 milyon dolara karşılık geliyor. McCaleb aynı gün içerisinde 13 milyon XRP satışı gerçekleştirdi. Kripto araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou, McCaleb’in bu hafta Pazar gününe kadar DEX’te her gün 13 milyon XRP satacağına inanıyor. Ayrıca önümüzdeki birkaç hafta boyunca McCaleb’in satışlarının 8 ila 18 milyon XRP arasında değişeceğini tahmin ediyor.

XRP günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

XRP yazım itibariyle günlük grafikte yüzde 4 yükselişle 0.46 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ripple’ın SEC ile arasındaki davanın, kripto paranın seyrinde belirleyici rol oynayacağı ifade ediliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum