Yatırım yapmaya başla!

Charles Schwab ile TD Ameritrade 26 Milyar Dolarlık Anlaşmayla Birleşiyor

Ülkenin iki en büyük indirim brokerı Charles Schwab ile TD Ameritrade arasında 26 milyar dolarlık satın alma anlaşması duyuruldu.
Charles Schwab ile TD Ameritrade 26 Milyar Dolarlık Anlaşmayla Birleşiyor

Düşük komisyonlu aracı şirket Charles Schwab, önceki günlerde çıkan iddiaların ardından Pazartesi günü yaptığı açıklamada TD Ameritrade’i tamamı hisse senedi olan 26 milyar dolar değerindeki bir anlaşmayla satın alacağını söyledi. Anlaşmanın 2020 yılının ikinci yarısında tamamlanması beklenirken Schwab Başkanı ve CEO’su Walt Bettinger şöyle konuştu:

“Düşük komisyonlu aracılık sektörünün öncülüğünü yaptığımız ilk günlerden beri TD Ameritrade’e çok saygı duyuyoruz. Birlikte, düşük maliyetli, mükemmel hizmet ve teknolojinin bir araya gelmesiyle yatırımcıların ve danışmanların önündeki engelleri aşma tutkusunu paylaşıyoruz.”

TD Ameritrade, yeni bir CEO arayışını askıya aldığını söyleyerek başkan yardımcısı ve baş finans sorumlusu olan Stephen Boyle’nin Schwab ile entegrasyona rehberlik etmekten sorumlu olacağını bildirdi.

TD Ameritrade Yeni CEO Arayışı Askıya Aldı İki komisyoncunun entegrasyonunun anlaşma sona erdikten sonra 18 ila 36 ayı bulmasının beklendiği bilgisi de verildi. Birleşik şirketin genel merkezinin, Schwab’ın Teksas, Westlake’deki yeni kampüsüne taşınacağı aktarıldı. Komine şirketin devasa bir aracı kurum olacağı ve bu devin 5 trilyon doların üzerinde müşteri varlığına sahip 24 milyon müşteri hesabına sahip olacağı söylendi. Schwab ve TD Ameritrade’in yıllık gelirinin yaklaşık 25 milyar dolar olduğu dile getirildi.

Anlaşma, her iki şirketin de çoğu çevrimiçi işlem için komisyonları ortadan kaldırma planlarını açıklamalarından bir ay sonra geldi.

Charles Schwab TD Ameritrade 26 Milyar Dolarlık Satın Aldı Planlar müşteri için iyi haber olsa da analistleri ve yatırımcıları Schwab ile TD Ameritrade’in gelir kayıplarını nasıl telafi edeceklerine dair soru işareti içinde bırakmıştı. TD Ameritrade CEO’su Tim Hockey de geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada şirketin satışa çıkabileceğinin sinyallerini şu sözlerle vermişti:

“Stratejik açıdan anlam ifade eden bir şeye her zaman bakacağız.” Öte yandan anlaşmanın antitröst engellerle karşılaşma ihtimali de var. Konuyla ilgili görüş bildiren analist Kyle Voigt, anlaşmanın rekabetçi piyasanın ilgili makamlarca nasıl izlendiğine bağlı olarak antitröst engelleriyle karşı karşıya kalabileceğini öne sürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum