Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Caterpillar Hisseleri 1 Trilyon Dolarlık Paketle Yükseliyor

Lider inşaat ve madencilik ekipmanları üreticisi Caterpillar, 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısından destek aldı. Hisseler açılış öncesinde güçlü yükseldi.
Caterpillar Hisseleri 1 Trilyon Dolarlık Paketle Yükseliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Temsilciler Meclisi, Başkan Joe Biden’ın ekonomi planının ilk aşamasını oluşturan yaklaşık 1 trilyon dolarlık altyapı paketini onaylarken bazı hisseler paketten olası kazananlar olarak öne çıktı.

Caterpillar da yasalaşması için ABD Başkanı Joe Biden’ın imzasına sunulacak tasarıdan yararlanan hisseler arasında yer aldı. Hisseler Açılış öncesinde artıda işlem gördü.

TSİ 17.05’te açılış öncesinde yüzde 5,6 artıda fiyatlanan hisseler, pozitif açılışın işaretini verdi.
Caterpillar Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Cuma günü yüzde 1,1 artıda 205,588 dolarda fiyatlanmıştı. New York Borsası’nda CAT koduyla işlem gören hisse senetleri, bir ayda yüzde 6,7 artarken yıl başından bu yana yüzde 13 artıya geçti. Bir yılda ise yüzde 20,5 oranında değerlendiği görüldü.

Yatırım firması Baird, Caterpillar hisselerini yeni bir tercih olarak açıklarken 1 trilyon dolarlık altyapı paketinin güçlü bir talep ortamına katkıda bulunması nedeniyle şirketin önümüzdeki birkaç yıl içinde güçlü kazançlar elde edebileceğini söyledi.

Ekim ayının sonunda üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Caterpillar, hisse başına 2,66 dolar elde ederken satışları ve gelirlerini yüzde 25 artırarak 12,4 milyar dolara yükseltti.

Başkan ve CEO Jim Umpleby, “Küresel ekibimiz, müşterilerimize hizmet verirken tedarik zinciri zorluklarını azaltmak için çalışırken, kârlı büyüme için uzun vadeli stratejimizi uygulamaya devam ediyor” demişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu