Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa Cumhurbaşkanı’nın Açıklayacağı Destek Paketi Öncesi Dalgalı Seyrediyor

Piyasalar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün açıklayacağı ekonomiye destek paketine odaklandı. BIST 100 Endeksi destek paketinin detaylarını beklerken dalgalı seyrediyor.
Borsa Cumhurbaşkanı’nın Açıklayacağı Destek Paketi Öncesi Dalgalı Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul Çarşamba gününe %2,31 düşüşle 84.776 puandan başladı. Açılışta sektör endeksleri arasında yatırımcısına tek kazandıran %0,26 ile taş, toprak şirketlerinin hisse senetleri oldu.

En çok düşüş ise %4,47 ile turizmde gözlendi. BIST 100 Endeksi açılışın ardından 87.825 puana gerilese de iyimserliğini fazla sürdüremedi.

İşlemlere başladıktan sonra dalgalı seyreden Borsa İstanbul saat 11:17’de %0,60 86.258 puandan işlem görüyor.

BIST 100 EndeksiPiyasalarda koronavirüs salgınının yarattığı tedirginlik devam ediyor. Riskli varlıklardan kaçınan yatırımcılar hisse senetlerinden çıkmaya yönelirken dünya borsalarında rekor düzeyde düşüşler yaşanıyor.

Türkiye‘de vaka sayısının 98’e çıkması ve dün ilk kez bir can kaybının olduğunun duyurulması hisse senedi piyasalarında baskıyı artırmış durumda.

Salı günü 81.000 puana kadar gerileyen Borsa İstanbul kapanışı %1,26 düşüşle 86.777 puandan yaptı. Bu sabah düşük seviyeden açıldıktan sonra 84.303 ila 87.825 puan arasında hareket etti.

Piyasanın radarında bugün açıklanacak ekonomi destek paketi yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Destek Paketi AçıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün koronavirüsün yarattığı tahribatı azaltmak için hazırlanan destek paketinin detaylarını paylaşacak. İş dünyasının ve sivil toplum örgütlerinin ilettiği taleplerin ekonomi yönetimi tarafından değerlendirileceği ve alınan somut kararların kamuoyu ile paylaşılması aktarıldı.

Açıklanacak olan destek paketi içerisinde en önemli ayrıntının kredi garanti fonu olması bekleniyor. Bu alanda ödenecek kredilerde vade uzatılması ve yeniden yapılandırma gibi seçeneklerin değerlendirilmesi öngörülüyor.

Bunun yanında vergi ve prim borçlarının ödenmesi konusunda da yeni kolaylıklar alınması tahmin edilirken finans dünyası Erdoğan’dan gelecek açıklamalara odaklanmış durumda. Açıklanacak olan pakette kornavirüs salgınından en çok etkilenen sektörlere yönelik destek uygulamalarının devreye alınacağı biliniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu