Yatırım yapmaya başla!

BoE Başkanı Anlaşmasız Brexit’in Ekonomik Kargaşaya Neden Olacağı Konusunda Tamamen Yanılıyor!

JD Wetherspoon’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Tim Martin, Mark Carney’nin anlaşmasız Brexit uyarısında tamamen yanlış olduğunu açıkladı. Detaylar aşağıda;
BoE Başkanı Anlaşmasız Brexit’in Ekonomik Kargaşaya Neden Olacağı Konusunda Tamamen Yanılıyor!

Birleşik Krallık merkezli pub zinciri JD Wetherspoon’un kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Tim Martin, Brexit’le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Mark Carney’nin anlaşmasız Brexit uyarısına değinen Martin, BoE Başkanı’nın kaotik bir anlaşmasız Brexit’in potansiyel etkileriyle ilgili yorumlarının tamamen yanlış olduğunu söyledi.

Şirketin uzun süredir yuvarlandığını düşündüğünü ancak tam yıl karlarının % 16.5 oranında arttığını belirten Martin, bunun AB ile İngiltere arasındaki Brexit müzakerelerinin belirsizliğine rağmen gerçekleştiğini vurguladı.

Nihayetinde İngiltere ve İrlanda’da 900’den fazla pub işleten şirketin vergi öncesi karı 29 Temmuz’da sona eren yılda, 76 milyon pound olan bir önceki yıla kıyasla 89 milyon pound olmuştu.

Pub Zinciri Başkanı Anlaşmasız Brexit Yorumu Ortalıkta ne konuştuğunu bilmeyen çok fazla insan olduğunu bildiren Martin, ülkenin anlaşmasız bir Brexit durumunda daha iyi olacağını düşündüklerini ifade etti. Brexit’in ticaret anlaşması olmadan gerçekleşirse şirketlere 80 milyar dolara mal olacağı yönündeki yorumların aksine konuşan pub zinciri başkanı, anlaşmasız Brexit’in Birleşik Krallık’ın yararına olacağını söyledi.

Carney’nin anlaşmasız bir Brexit’in ekonomik kargaşaya yol açabileceği yönündeki yorumlarıyla ilgili sorulara cevap veren Martin; “bence Mark Carney tamamen yanlış anladı, onun bu tür tahminler yapmakta çok kötü bir sabıkası var” dedi.

Financial Times’ın haberinde Mark Carney’nin Perşembe günü üst düzey bakanlarla yaptığı görüşmede anlaşmasız Brexit’in olası etkilerinden bahsettiği yazılmıştı.

Mark Carney’nin  Anlaşmasız Brexit Yorumu Tamamen Yanlış Buna göre Carney, kaotik anlaşmasız bir Brexit’in önümüzdeki 3 yıl içinde konut fiyatlarını 3’te 1 oranında düşüreceğini belirtmişti. İlaveten, 2008 yılından sonra yeni finansal kriz yaşanma olasılığının devam ettiğini söylemiş, finansal sistem için dört büyük riski sıralarken “kötü Brexit”i de nedenle arasına yerleştirmişti.

İlave olarak; The Guardian da Mark Carney’nin “anlaşmasız Brexit’in etkisi 2008 ekonomik krizi kadar yıkıcı olabilir” dediğini yazmıştı.

Tim Martin Anlaşmasız Brexit'in İngiltere'ye Destek Olacağını DüşünüyorGeçtiğimiz gün Avrupa Parlamentosu’nun yıllık toplantısında konuşan AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ise Avrupa Birliği’nin Birleşik Krallık’la Brexit anlaşması yapmak için gecesini gündüzüne katmaya hazır olduğunu söylemişti.

“Londra, AB üyesi olmanın ve bloğun dışında kalmanın tüm faydalarından yararlanamayacağını anlamak zorunda” sözleriyle de dikkat çeken Juncker, İngiliz hükümetinin, birlikten ayrılan birinin bir üye ile aynı imtiyazlı konumda bulunamayacağı gerçeğini anlamasını istediklerini kaydetmişti. Konuşmasında İngiltere’nin siyaset, ekonomi ve güvenlik açısından her zaman yakın bir komşu ve partner olduğunu söyleyen Juncker, bu açıklamalarıyla dikkat çekmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum