Yatırım yapmaya başla!

Blueground/Korkmaz: “İstanbul, 2030 Yılına Kadar Altın Dönemlerini Yaşayacak”

Blueground'ın Kurucu Ortağı Korkmaz, 2030 yılına kadar Avrupa'nın en hızlı büyüme kaydeden şehrinin İstanbul olacağını açıkladı.
Blueground/Korkmaz: “İstanbul, 2030 Yılına Kadar Altın Dönemlerini Yaşayacak”

Uluslararası kurumsal şirketler ile bireysel kullanıcılara hizmet veren gayrimenkul devi Blueground Kurucu Ortağı Kurtuluş Cumhur Korkmaz, 2030 yılına kadar Avrupa’nın en hızlı büyüme kaydeden şehrinin İstanbul olacağını söylerken, dikkat çekici açıklamalar kaydetti.

2020 yılına kadar İstanbul nüfusunun %15-20 oranında artacağını, bunun yanında gayri safi yurt içi hasıladaki (GSYİH) artışın ise %50-60 civarında olmasını beklediğini ifade etti. Bu durumun mega kentin ilerleyen dönemlerde altın dönemlerini yaşayacağının bir göstergesi olduğunu ekledi.

Uluslararası pek çok kurumun geleceğinde İstanbul’un ayrı bir yeri ve önemi olduğuna dikkat çeken Korkmaz, Euromonitor International’ın mega kentleri ele alan raporunda da bu duruma değinildiğini belirtti.

Pek Çok Kurumun Geleceğinde İstanbul ÖnemliKorkmaz, dünya genelindeki şehirlerdeki nüfus yoğunluğunun her geçen gün daha da arttığını ve toplam nüfusu 10 milyonun üzerinde olanlara “mega kent” isminin verildiğini aktardı. Şu an dünyada 33 şehrin mega kenti grubuna girdiğini söyledi. Gayrimenkul sektörünün son zamanlarda özellikle bu sektöre yoğunlaştığını söyledi.

İstanbul’un 33 mega şehir arasındaki varlığını güçlendirdiğine işaret eden Korkmaz, Moskova ve Paris’in de var olduğu listede İstanbul’un Avrupa’nın üç mega şehrinden biri konumunda olduğunu hatırlattı. Şehrin bu konumu sebebiyle yabancıların ilgi odağı olmayı başardığını ekledi.

Son dönemlerde özellikle yabancı şirketlerin Türkiye’deki etkinliklerini artırmaya yöneldiklerine dikkat çeken Korkmaz, bu durumun gayrimenkul sektörünü de ayakta tuttuğunu açıkladı. Dünya ekonomisini şekillendiren politikaları takip ederek şehre olan ilginin artmasını sağlayacaklarını bildirdi.

Blueground’ın müşterilerine 1 ayı aşkın zaman içinde özel konut kiralama hizmeti sunduğunu hatırlatan Korkmaz, İstanbul’daki Blueground dairelerindeki yabancıların oranının %70’lerde olduğunu duyurdu.

Blueground Konut Kiralama HizmetiSon dönemlerde Körfez ülkelerinden gelen ziyaretçilerin de yoğun olduğunu belirten Korkmaz, buna rağmen Avrupalı, Amerikalı ve Çinli müşterilerin yoğun olduğunu söyledi. 2013 yılında Atina’da kurulan Blueground’ın 2016 yılında ilk yurt dışı açılışını İstanbul ile yaptığına işaret etti ve bu açıdan şehrin kendileri için oldukça önemli olduğuna değindi.

Şirketin açıldığı günden bu yana her yıl cirosunu üç katına çıkararak ilerlediğini söyleyen Korkmaz, bunda İstanbul’un büyük bir payı olduğunu ve şehirdeki dairelerinin şu an itibarıyla 400’ün üzerine çıktığını açıkladı. Blueground olarak 2020 yılı sonu için 1000 daireye ulaşmayı hedeflediklerini aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum