Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yüzde 10 Civarında Yükselişle 9 Bin Dolara Doğru İlerliyor

Bitcoin Pazar günü ani bir sıçrama gerçekleştirdi ve yaklaşık 1000 dolarlık yükselişle yeni haftaya 9000 dolara yakın bir başlangıç yaptı.
Bitcoin Yüzde 10 Civarında Yükselişle 9 Bin Dolara Doğru İlerliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto kışının geride kalmış olduğu ve piyasaya bahar havası geldiği yorumları gerçeği yansıtıyor gibi görünüyor. Çünkü bitcoinde ani yükselişler görülüyor ve yılbaşından bu yana gördüğü en yüksek seviyeyi kaydetti. Bugün ise 9000 dolara yakın bir seviyeden işlem görüyor.

Bitcoin fiyatı 1000 dolara yakın değer kazandı ve yüzde 10’a yakın bir yükselişle 8 bin 756,29 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Yüzde 10 YükselişDünkü işlemlerde 7905,27 doları gördükten sonra hafif bir yükseliş kazandı. Akşam saatlerinde 8 bin doların üzerine çıkan bitcoin, bu noktadan ani bir sıçrama yaptı. Yaklaşık 20 dakika içerisinde 8693,38 dolara yükselen kripto para, yeni güne yükselişini sürdürerek devam etti.

Bugünkü işlemlerde 8910,43 dolara kadar yükselen bitcoin, yüzde 9,84 oranında artıda seyrederek 8772,21 dolardan alıcı bulmaya başladı. Bitcoin bu yükseliş hareketiyle birlikte 11 Mayıs 2018 tarihinden bu yana görülen en yüksek seviyesini kaydetti.

Piyasanın en büyük kripto parası, birkaç hafta içinde yeniden ilgi görmeye başladı ve yılbaşından bu yana yüzde 140 oranında arttı.

Yılbaşından Bu Yana Yüzde 140 YükselişSon 1 yıl içinde kripto paralayla ilgili ürünleri deneyen veya ortaya çıkaran büyük şirketlerde bir artış da gözlendi. Örneğin; Tayvanlı telefon yapımcısı HTC’nin, insanlara dijital paralarını saklamaları konusunda yardım eden bir telefon çıkarttığı ve Facebook’un kendi kripto para birimi üzerinde çalıştığı belirtildi. Fidelity ise kurumsal yatırımcıların bitcoin ticareti yapması için yeni bir şirket kurdu.

Mayıs ayının ortasında 8 bin doları kaydeden bitcoin, bir düşüş kaydetmiş ve yeniden 7 bin dolar düzeyine inmişti. Yılbaşından Mayıs ayı ortasına kadar yüzde 110 civarında değer kazanan bitcoin, beraberinde diğer kripto paraların da yükselişini tetikledi.

Ethereum da dün ani çıkış yaparak yüzde 8,85 oranında artıda seyrederek 270 dolar sınırına kadar yükseldi.

Ethereum 270 Dolar SınırıDünkü işlemlerde 250 doların altında işlem gören ethereum, bitcoindeki yükselişe paralel olarak çıkış yaptı ve günü 265 dolar seviyesinden kapattı. Yükselişini yeni güne taşıyan kripto para, bugünkü işlemlerde yüzde 9’a yakın değer kazancıyla birlikte 270 doların hemen altından işlem görüyor.

Kripto Paraları Canlı Takip Etmek için Tıklayın!

Piyasanın en büyük üçüncü kripto parası olan Ripple (XRP) ise yüzde 9,14 oranında artıda seyrederek 0,4220 dolardan alıcı bulmaya başladı. Dünkü işlemlerde 0,3828 dolardan işlem gören XRP, bitcoin ile aynı dakikalarda yükselişe geçerek günü 0,40 doların üstünde sonlandırdı. Yükselişini bugüne taşıyan kripto para, yüzde 10’a yakın yükselişle 0,42 doların üstünden alıcı buluyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu