Yatırım yapmaya başla!

Yanlış Paylaşım Bitcoine Yeni Rekor Getirdi! İşte 8263 Dolarlık Zirvenin Hikayesi

Bitcoin yükselmek için bahane ararken, hemen bir tane geldi ve yeni rekor kaydedildi. İşte bitcoini 8263 dolara taşıyan paylaşım:
Yanlış Paylaşım Bitcoine Yeni Rekor Getirdi! İşte 8263 Dolarlık Zirvenin Hikayesi

Bitcoinin yeni rekorlarını takip etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Çünkü 2 günlük bir yükseliş sergileyerek yeniden rekorlar kaydetti. Her dakikaya yeni bir rekor yazılırken yanlışlıkla yayınlanan bir haber, bitcoinin 8263 dolara yükselmesine neden oldu. Bitcoini tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyan haber, dünyanın en büyük vadeli işlemler borsası işletmecisi CME Group tarafından yapıldı.

CME Group, bitcoinde vadeli işlemlerin başlayacağını geçen ay duyurmuştu.

CME Group Vadeli İşlemlere Başlıyor

Vadeli işlem haberi ile rekor kıran bitcoin, tarihinde ilk defa 7000 dolar sınırına yaklaşmıştı. Ardından bir miktar daha yükselmiş ve düşmeye başlamıştı. Buna karşın fazla vakit geçmeden 8000 dolar rekoru gelmiş ve yatırımcısını yine sevindirmişti.

Şimdi ise CME’nin yanlışlıkla yaptığı paylaşım nedeniyle 8 bin 263 dolara yükselerek yeni rekorunu kaydetti.

CME Group Yanlış Paylaşım

CME Group, vadeli işlemlerin 11 Aralık tarihinde başlayacağını resmi web sitesinde yanlışlıkla duyurdu. Bitcoin bu haberle birlikte yükselişe geçti ve 8263 doları geçti. Duyuru hemen siteden kaldırılsa da bitcoin için yeteri kadar görülmüştü.

CME Group Sözcüsü Laurie Bischel “11 Aralık tarihi internet sitemizde yanlışlıkla paylaşıldı,” dedi.

CME Group Sözcüsü Açıklama

Daha önce yapılan açıklamalarda, bitcoin vadeli işlemlerine bu yıl başlanmasının planlandığı söylenmişti. Ama net bir tarih verilmemiş, açıklama yapılmamıştı. Dün yapılan yanlış duyuru ise hiç hesapta yokken bitcoinin yükselmesini sağlamış oldu.

Açıklama sonrasında 7798 dolara gerileyen bitcoin, iki günde % 6,2 oranında prim yapmış oldu.

Bitcoin 2 Günde % 6,2 Yükseldi

Kasım ayının başından bu yana % 28 yükselen bitcoin, yılbaşından beri % 749 oranında değer kazandı. 8000 barajını sadece 2 günde geçti ve yıl bitmeden 10 bin doları görebileceğini kanıtlamış oldu. Bitcoin ilk defa 5 bini gördükten sonra 6 bine sadece 8 günde yükselirken; 6 binden 7 bine 13 günde ulaştı. 12 Kasım tarihinde 5 bin 500 dolara kadar geriledikten sonra 15 Kasım’da 7 bin doların üstünü gördü. 4 gün sonra da 8 bin doların üstünü gördü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum