Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin İkinci Bölünme İşlemine Hazırlanıyor!

Bitcoin yeni bir bölünme işlemi ile karşı karşıya! İşte ikinci bölünme işlemi ile ilgili detaylar:
Bitcoin İkinci Bölünme İşlemine Hazırlanıyor!

Bitcoin, büyüdükçe sorunları da büyüyor diyebiliriz. Ağustos ayının başında gerçekleşen bölünme işlemi sonrasında yeni bir bölünmenin haberleri gelmeye başladı. Büyümeyle gelen boyutlandırma sorununda ilk adım olarak iki farklı bitcoin para birimi oluşmuştu. Şimdi ise Segwit2x yeniden konuşulmaya başladı.

Bitcoinde iki farklı para birimi oluşmasın diye bazı geliştiriciler SegWit2x uygulanması gerektiğini savunmuştu. Ardından şaşırtan bir kararla hard fork işlemi uygulandı.

Bitcoinde Hard Fork Uygulanmıştı

Hard fork işlemi sonucunda bitcoin ve bitcoin cash isimli iki ayrı para birimi oluştu. Boyut sorunu, bu şekilde çözülmüş oldu. Şimdi ise SegWit2x ile yapılacak bölünme işleminin Kasım ayında olacağı söyleniyor. İki farklı para birimi oluşmasını desteklemeyen geliştiriciler SegWit2xçözümüne sıcak bakıyorlar.

SegWit2x çözümüne göre; 494,784 blokunda, 1 ila 2 megabyte arasında yeni bir bitcoin bloku oluşturulacak. Bu şekilde madencilik işleminin % 90’ının bu blokta yapılması sağlanacak.

Bitcoinde SegWit2x Bekleniyor

Bu bölünme işlemi sonrasında bloklar üzerinden bitcoin bloku oluşturmak için Mayıs ayında imzalanan New York Anlaşması‘na taraf olmak gerekiyor. Yapılan duyuruda SegWit2x ile ilgili tüm detaylar paylaşıldı ve yapılması gereken kontroller sıralandı.

İkinci bölünmeyi destekleyen taraflara bakıldığı zaman, birinciye göre daha etkili olacağı düşünülüyor. Çünkü dünyanın en büyük bitcoin şirketlerinden olan Bitmain‘in de aralarında bulunduğu 50’den fazla girişim ve Jeff Garzik gibi isimler, SegWit2x’in önemli destekçileri.

Tüm bunlara karşı ilk bölünme işlemi blok büyüklüğü sorununu çözmüştü. Şimdi yeni bir bölünme işleminin bitcoin taraftarları için faydalı olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Bitcoinde Şimdi Ne Olacağı Bilinmiyor

Üçüncü bir bitcoin para birimi versiyonunun ortaya çıkması, bu işlemin getirilerinden biri olabilir. İlk bölünmede sürpriz bir şekilde gelen ikinci para birimi, rekorlarla karşılanmıştı. Üçüncü para birimi oluştuğunda tepkiler ne yönde olur konusunda henüz bir yorum yapılamıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum