Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin ve Ethereum için Yıllık %6 Faizli Hesap Dikkat Çekti

Kripto para faizli tasarruf hesabı, yeni nesil bir bankacılık ürünü olarak cezbedici olacaktır. BlockFi isimli şirket bundan yola çıkarak çalışmalarını tamamladı.
Bitcoin ve Ethereum için Yıllık %6 Faizli Hesap Dikkat Çekti

New York merkezli BlockFi şirketi, kripto para birimi sahiplerine dijital varlıklarıyla daha fazlasını yapabilmeleri için finansal ürünler sunmaktadır. Kendisini Linkedin hesabında bu şekilde tanımlayan şirket, ethereum ve bitcoin olarak yıllık yüzde 6 oranında faiz ödeyeceği yeni ürününün çalışmalarını tamamladığını duyurdu.

BlockFi tarafından yapılan duyuruya göre; bugünden itibaren bitcoin ve ether ürünlerini güvenli bir şekilde saklayabilecekler.

BlockFi Yeni Ürün TanıttıBlockFi Faiz Hesabı’nın (BIA) başlatıldığını duyuran şirket, yıllık yüzde 6 faiz ödemesi yapacak. Ödemelerin aylık bazda kripto para cinsinden yapılacağı bilinirken, diğer ek ödemeler herhangi bir zamanda fon olarak da alınabilecek. Şirket, yüzde 6,2’lik APY sağlama özelliğine de sahip olacak.

Yeni hesabın piyasada kripto paralar için en yüksek faiz oranını sunan Cred ve Celsius gibi firmaları geride bırakacağı bilgisi de paylaşıldı.

Cred ve Celsius Geride KalacakAynı zamanda kripto parada cinsinden faiz sağlayan ilk şirket olduğu dile getirilirken, New York kripto para borsası Gemini’de düzenlenmiş ve sigortalı bir şekilde destekleneceği de ifade edildi.

BlockFi CEO’su Zac Prince, “BIA’nın lanse edilmesi, BlockFi’nin kripto yatırımcıları için finansal servis sağlayıcı konumuna gelme hedefindeki bir diğer adım,” olduğunu söyledi. Sistemin hazır olduğunu ifade eden Prince, tüm kripto para yatırımcıları için dijital varlıklar üzerinden fayda ile faiz sağlamak için ilişkilerinden ve sermaye piyasası uzmanlığından yararlanmak adına heyecan duyduklarını belirtti.

Hesabın dünya çapındaki tüm müşterilere açık olduğu ve istedikleri herhangi bir zamanda para çekme işlemi yapabilecekleri söylendi.

Zac Prince YorumuCEO Prince, müşteri varlıklarının New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenlenen bir güven şirketi olan Gemini Trust Company LLC tarafından gözaltına alındığını da belirtti. Gemini’nin geçtiğimiz günlerde dijital varlık sigortası kapsamında, borsa ve saklama platformunun SOC 2 Tip 1 güvenlik uyumluluk incelemesinin tamamlandığını açıkladığı da ifade edildi.

Hesabın müşterilerine sağladığı getirinin, BlockFi’nin 2018 Aralık’ta en son fonlarına katılanlar da dahil olmak üzere kurumsal borçlulardan elde edildiği açıklandı. Müşterilerin varlıklarını korumak için teminat ödemeleri ve tasfiye işlemlerini otomatik olarak başlatan tescilli risk yönetim sisteminin, 2017 yılında piyasaya çıktığı günden beri sıfır kayıpla performans gösterdiği de vurgulandı.

Kurucu ortaklardan Flori Marquez ise kripto pazarında yenilikçi hizmetler sunacakları içi heyecan duyduğundan bahsetti.

Flori Marquez YorumuMarquez, “Müşterilerimiz için değer sağlama ve sağlam uyum programları ile çalışmaya odaklanmamız bizi rakiplerimizden ayırıyor. Ürün grubumuzu daha da çeşitlendirmek ve kripto pazarına yenilikçi hizmetler getirmek için heyecanlıyız,” ifadelerini kullandı.

Hızlı büyümeyi desteklemek için ekibini gelişleten şirket, Factom’un eski CTO’su Mahesh Paolini-Subramanya‘yı, baş teknoloji sorumlusu olarak işe aldı. Aynı zamanda Guggenheim Securities’in eski repo satış ve ticaret masasının başkan yardımcısı olan Ken DePre’yi operasyon direktörü olarak transfer ettiler. Şu anda New York başta olmak üzere; Polonya ve Arjantin’de ofisleri bulunuyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum