Yatırım yapmaya başla!

Bitcoinde Rekor Getirebilecek CME Vadelileri İşleme Açılıyor

İlk söylentileriyle, daha sonra yanlış haberiyle bitcoine rekor kırdıran CME vadelileri bugün işleme açılıyor. İşte detaylar;
Bitcoinde Rekor Getirebilecek CME Vadelileri İşleme Açılıyor

Dünyanın en büyük borsa işletmecisi olan CME Group Inc.‘de bitcoin vadeli kontratları bugün işlem görmeye başlayacak. Bir hafta önce Cboe Global Market Inc. ile bitcoin, türev araç olarak işlemlere açılmıştı. İlk gün ciddi bir ilgi gören Cboe bitcoin kontratları, % 20 yükseliş kaydetmiş ve iki kere devre kesici uygulaması gerçekleşmişti. CME işlemlerinin başlamasıyla bu etkinin daha fazla olacağı düşünülüyor.

Vadeli piyasalarda en büyük oyunculardan olan CME Group, bitcoin türevlerinin işleme açılacağını duyurduğunda rekorlar ardı ardına gelmişti.

CME Group Vadeli Piyasaların Öncüsü

Futures Industry Association verilerine göre; 2017 yılının ilk dokuz ayında CME’nin işlem hacmi, Cboe Global Markets’tan yaklaşık 55 kat daha fazla gerçekleşmiştir. Bu da CME’nin ne kadar büyük bir oluşum olduğunun kanıtıdır.

Bloomberg verilerine göre Cboe’de bir haftada 180 milyon dolara karşılık gelen 10 bin bitcoin kontratı işlem gördü.

CME, Cboe'den Daha Büyük

CME’nin bitcoinde daha büyük etkiler yaratacağı ve Cboe’ye göre daha yüksek işlem hacimlerine ulaşacağı düşünülüyor. New York’ta bulunan ED&F Man Capital Markets risk birimi başkan yardımcısı Brooks Dudley e-posta ile yaptığı bir bildirimde, “CME’nin bitcoin kontratı ilk olmayabilir, fakat çok büyük bir takas merkezi ve müşterilerimizin Pazar günü işlem yapması için sabırsızlanıyoruz,” sözlerini kullandı.

Standpoint Research kurucusu Ronnie Moas ise bitcoinde yeni hedefin 300 – 400 bin dolar bandı olduğunu söyledi.

Ronnie Moas Çılgın Tahmin

Ronnie Moas, Temmuz ayında bitcoin 2600 dolar seviyelerindeyken 5000 doları göreceğini tahmin etmişti ve yanılmamıştı. Bitcoin bir süre sonra ilk defa 5000 doları görmüş ve yeni hedefler belirlenmişti. Şimdi ise çılgın bir tahminle yeniden karşımıza geldi.

Moas, 7500 tahmininde de bulunmuştu ve 2027 yılına gelindiğinde 50 bin dolara ulaşacağını öngörmüştü.

Moas'ın Eski Tahminleri Tutmuştu

Sözlerine “bitcoin benim önerdiğim seviyenin halihazırda % 500 üzerinde ve ben mevcut seviyeden bir % 500’lük artış daha öngörüyorum,” diye devam etti. Oyunun sonu için 300 – 400 bin bandını öngören Moas, bitcoinin dünyadaki en değerli para birimi olacağını da belirtti. Dünyada sadece 21 milyon adet bitcoin olacağına ve talep arttıkça fiyatların daha da yukarı çıkacağına değindi.

Moas, 2 yıl içerisinde dünyada 300 milyon bitcoin yatırımcısı olacağını düşündüğünü de açıkladı.

Dünyada 300 Milyon Bitcoin Yatırımcısı Olacak

Bu çılgın tahminlere ek olarak uyarılar da gelmeye devam ediyor. İlk ekonomik balon olan lale çılgınlığı benzetmeleri yeniden yapılıyor. OCBC Bank‘tan Vasu Menon tarafından CNBC’ye yapılan açıklamada, bitcoinin son derece riskli bir varlık olduğunu ve yaşanan rallinin arkasında sağlam bir neden olmadığını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum