Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul 1550 Puan Üzerinde Tutunma Çabasını Sürdürüyor

Yeni haftanın ilk işlem gününe artıda başlayan Borsa İstanbul 1550 puan seviyesinde tutunarak istikrarlı duruşundan ödün vermiyor.
Borsa İstanbul 1550 Puan Üzerinde Tutunma Çabasını Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul Bıst 100 endeksi, 15 Şubat’la başlayan yeni haftaya artıda başladı. Endeks, %0,82 artışla 1551,12 puanla başladığı günde, bir önceki kapanışına göre 12,68 puan artıda seyretti.

Saat 10:52 sularında BIST 100, 1549, 35 puandan işlem görüyor. Günlük değişimi ise %0,71 artıya işaret ediyor.
BIST 100 Pazartesi 1549 Puanda
Görsel Kaynak: Piyasa.paratic.com

Perşembe günü 1550 puan sınırını aşmaya çabalayan endeksin aynı tutumu hafta başında da sergilediği görülüyor. Fakat şu dakikalarda yönünü hafif aşağı çevirse de bunun çok kısa süreli olup seviyenin yeniden 1550 puanı aştığı göze çarpıyor.

BIST 100’ün alt endeksleri incelendiğinde, iki grup dışında kalanlarının tamamının değer artışı yaşadığı ortaya çıkıyor.
BIST 100 Alt Endekslerinden İkisi Kaybettirdi
Görsel Kaynak: Piyasa.paratic.com

Alt sektörler incelendiğinde; bugün finansal kiralama endeksinin %3,61 ile en fazla kazandıran olduğu göze çarpıyor. Turizm, ulaştırma, inşaat, elektrik ile holding ve yatırımın ise yine en çok kazanç sağlayan diğer sektörler olarak öne çıktığı görülüyor. Kayıp getirenlerin ise yalnızca spor ile tekstil – deri olduğu ortaya çıkıyor.

Özellikle son birkaç haftadır yatırımcılar tüm dikkatini ABD’de Biden’ın yapacağı teşvik paketine vermişti. Bu durum aynı biçimde etkisini sürdürürken, bir yandan da gelen önemli veriler piyasadaki fiyatlamaları etkileyen durumlardan biri oluyor.

InvestAZ Yatırım analistlerinin, BIST 100 endeksine ilişkin analizinde, borsalardaki pozitif görünüm isteğine dikkat çekildi.

Investaz Yatırım 15 Şubat BIST 100 AnaliziHaberin yazıldığı şu dakikalarda 1553 puanı gören endeksin, küresel piyasalara ilişkin yeni gelişmeleri fiyatlaması bekleniyor. Bu yıl içinde en yüksek 1582 puanı gören endeksin yükselişini sürdürdüğü halde bu seviyeyi yeniden görüp görmeyeceği ise merak ediliyor. Analistler, 1570 puanı direnç ve 1525 puanı ise destek olarak gösteriyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu