Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Biden 2023 Bütçesinde Milyarderleri Hedef Alacak

ABD Başkanı Joe Biden’ın en zenginleri hedef alan yeni bir milyarder vergisi açıklaması bekleniyor. Detaylar aşağıda;
Biden 2023 Bütçesinde Milyarderleri Hedef Alacak
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Başkanı Joe Biden, 2023 bütçesini açıklarken büyük ölçüde milyarderleri hedef alacak yeni bir vergi önerecek.

CNBC tarafından elde edilen bilgilere göre bu vergi 100 milyon doları aşan ABD haneleri için yüzde 20’lik asgari bir vergi oranı hesaplayacak.

Gelirin yarısından fazlasınınsa 1 milyar dolardan fazla servete sahip olanlardan geleceği düşünülüyor.

Söz konusu bilgiere göre bu asgari vergi, en zengin Amerikalıların artık öğretmenlerden ve itfaiyecilerden daha düşük bir vergi oranı ödememesini sağlayacak. Aynı zamanda önerilen verginin önümüzdeki on yılda açığı yaklaşık 360 milyar dolar azaltması bekleniyor.

Zengin hane zaten tam gelirinin yüzde 20’sini ödüyorsa, teklif kapsamında ek bir vergi ödemeyecekken yüzde 20’den az ödeme yapıyorsa yeni asgari tutarı karşılamak için ek ödeme yapacak.

Yeni vergi teklifinin Biden’ın Pazartesi günü yayımlanması planlanan 2023 bütçesinin bir parçası olarak gelmesi bekleniyor.

Ancak Kongre’nin Biden’ın önerisini onaylayıp onaylamayacağı merak ediliyor. Geçen yıl, Senato Demokratları, en zengin Amerikalılara yönelik bir milyarder vergisi açıkladı. Tedbir sonuçta devam etmedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu