Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bank of America 3Ç21’de Tahminleri Aşarken Hisseler Açılış Öncesi Yükseldi

Yılın üçüncü çeyreğinde güçlü kazanç açıklayan Bank of America'nın rakamları piyasalarda memnuniyetle karşılandı.
Bank of America 3Ç21’de Tahminleri Aşarken Hisseler Açılış Öncesi Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Üçüncü çeyrek kazanç sonuçlarını açıklayanlar arasına Bank of America da katıldı. Rapora göre Bank of America 0,71 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla hisse başına 0,85 dolar kazanç açıkladı.

Eylül çeyreğinde banka beklenenden daha iyi kredi zararlarından ve rekor danışmanlık ve varlık yönetimi ücretlerinden yararlanırken beklentileri aştı. Gelir 21,8 milyar dolarlık tahmine kıyasla 22,87 dolar oldu. Gelirde yüzde 58 artış oldu.

Hisseler açılış öncesi işlemlerde yükselirken pozitif seansa işaret etti.
Bank of America Hisse Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 14.50’de yüzde 2,75 artıda duran hisseler yıl başından bu yana yüzde 42 değerlendi. Bir yılda ise yüzde 80’e yakın artış kaydetti.

Bankalar için yakından izlenen gösterge olan net faiz geliri, 10,6 milyar dolarlık tahminleri aşarak yüzde 10 artışla 11,1 milyar dolara ulaştı.

Bank of America CEO’su Brian Moynihan, bilançoya ilişkin açıklamasında ekonomi iyileşmeye devam ettikçe ve işletmeleri pandemiden önce görülen organik müşteri büyüme ivmesini yeniden kazandıkça güçlü sonuçlar bildirdiklerini belirtti.

“Mevduat büyümesi güçlüydü ve kredi bakiyeleri art arda ikinci çeyrekte arttı, bu da faiz oranları düşük kalsa bile net faiz gelirinde iyileşmeye yol açtı.” ifadelerini ekledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu