Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ata GYO Hisseleri Negatif Not Derecelendirmesi Sonrası Artıda

Ata GYO hisseleri, uzun ve kısa vadeli ulusal kredi not görünümü için negatif değerlendirme yapan Kobirate raporundan etkilenmedi.
Ata GYO Hisseleri Negatif Not Derecelendirmesi Sonrası Artıda
Son Güncelleme: 
Yorum

Kredi derecelendirme kuruluşu Kobirate Uluslararası Kredi Derecelendirme  ve Kurumsal Yönetim Hizmetleri, Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı hakkındaki değerlendirmesini paylaştı.

Şirketin Ata Holding gibi güçlü ve grup içi sinerjisi yüksek bir yapı içinde yer aldığı belirtilirken, “yatırım yapılabilir” kategorisinde derecelendirildi. Uzun vadeli ulusal notu (BBB+), kısa vadeli ulusal notu (A-3) olarak güncellendi. Her iki not için görünüm de “negatif” olarak belirlendi.

BİST Kolektif Yatırım Ürünleri ve Yapılandırılmış Ürünler Pazarında işlem gören Ata GYO hisseleri, sınırlı pozitiflik gösteriyor.
Ata GYO Hisseleri  %0,25 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Güne 4,14 liradan başlayan ATAGY kodlu hisseler, saat 11.18’de 4,09’dan işlem görüyor. %0,25 artıda fiyatlanırken, açılışın ardından 4,08 – 4,14 arasında gidip geldi.

Şirket hisseleri son bir hafta içinde %2,15, bir ayda %9,73 oranında değer kaybetti. Bir yılda ise %13’lük ılımlı artış gösterdi.

Kobirate değerlendirmesinde; şirketin portföyünü riskleri minimum tutacak şekilde yönetmesi, Türk lirası cinsinden borçlanma ve tahsilat nedeniyle kur riskine maruz kalmaması, gayrimenkul portföyünün dağınık ve farklı lokasyonlarda olması nedeniyle gerektiğinde gayrimenkullerin satışının daha hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi gibi unsurlar güçlü yönler olarak sıralandı.

Zayıf olarak görülen yönleri arasında; kısa vadeli borçlanma tutarındaki artış sonucu bilanço kompozisyonunda kısa vadeli fonlama payının yükselmesi, sektörün makroekonomik istikrarsızlıklara duyarlılığının yüksek olması nedeniyle olumsuz yönde etkilenme ihtimali, net işletme sermayesini artırma ve özkaynaklarını güçlendirme ihtiyacı öne sürüldü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu