Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aselsan Hisseleri Milli Savaş Uçağı Gelişmesiyle Pozitif Seyrediyor

Milli Savaş Uçağı’nı donatacak olan Aselsan’ın hisseleri güne artıda başlayıp, yukarı yönlü hareketini sakince sürdürüyor.
Aselsan Hisseleri Milli Savaş Uçağı Gelişmesiyle Pozitif Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye’nin savunmada lider ismi Aselsan, Milli Muharip Uçağı (MMU) için radar, elektronik harp ve elektro-optik sistemlere yönelik projeler geliştirecek. Sahip olduğu teknolojik gelişmeleri Milli Savaş Uçağı donanımına uygulayacak olan Aselsan’ın çalışmaları ile kritik önemde olan görev sistemlerinin milli olarak geliştirilmesi hedefleniyor.

Şirket hisseleri haftaya sınırlı yükselişle başlarken, alıcılı seyrini devam ettiriyor.
Aselsan Hisseleri %0,93 Artıda
Grafik: Piyasa.Paratic.com

Borsada ASELS koduyla işlem gören hisseler, Cuma günü 15,04 liradan kapandı. Bu sabah 15,12 liradan açılış yapıp, takip eden ilk dakikalarda 15,21’e yükseldi. Saat 11.18’de ise %0,93 değer kazancıyla 15,18’den işlem görüyor. Günün en düşük seviyesi 15,11 lira olarak kaydedildi.

Aselsan hisseleri yıllık bazda 13,19 – 19,74 arasında hareket ederek, yatırımcısına %14 getiri sundu. Hisselerin aylık fiyat aralığı 14,22 – 15,50 olurken, değişim oranı %0,06 ile çok sınırlı düzeyde gerçekleşti. Son bir haftada ise 14,72 – 15,25 TL arasında işlem görüp, %0,26 primlendi.

Hisselerde teknik göstergelere göre 15,05 – 15,10 arası destek, 15,20 – 15,25 arası direnç seviyeleri olarak takip ediliyor. MMU ana yüklenici konumundaki Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), üretim sürecinde Türkiye’deki ekosistemden en üst düzeyde yararlanmayı planlıyor.

Bu aşamada Aselsan’dan alınacak sistemler büyük önem arz ederken, söz konusu gelişmelerin şirket hisselerine yansıması yakından takip edilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu