Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analistlerin Sürekli Yükselttikleri Hedeflerle Netflix Durdurulamıyor!

Arka arkaya yükseltilen hedef fiyat tahminleriyle Netflix hisseleri, yatırımcıların yüzünü güldürüyor. İşte alanında lider olmaya ilerleyen platformun son durumu;
Analistlerin Sürekli Yükselttikleri Hedeflerle Netflix Durdurulamıyor!
Son Güncelleme: 
Yorum

S & P 500 listesinde ikinci en iyi performans gösteren şirket olan Netflix’in yükselişi durdurulamıyor. Medya sektörünü değiştiren ve değiştirmeye devam edecek olan şirketlerin başında gelen dev platform, yatırımcıları cezbetmeye devam ediyor.

Kullanıcı sayısı, kaliteli içerikleri ve geliri gibi pek çok farklı yönüyle göz dolduran Netflix, haliyle analistlerin de gözde firmaları arasında yer alıyor. Bu noktada; Pazartesi günü son 2 yılın en düşük seviyesini görse de firmanın yeniden yükselişe geçmesi ve hedef fiyat tahminlerinin artırılması, platformun durdurulamaz oluşunu kanıtladı.

Yıl başından bu yana % 106 oranında artan Netflix hisseleri; önce Bank of America Merrill Lynch, sonra da Macquarie Research’in yorumlarıyla yükseldi.

Bank of America Merrill Lynch Netflix Hedef Fiyat Tahmini YükselttiBuna göre; Bank of America Merrill Lynch geçtiğimiz gün Netflix için hedef fiyat tahminini 352 dolardan 460 dolara çekti ve platformun 2030 yılına kadar 360 milyon aboneye ulaşacağını öngördü. Bank of America Merrill Lynch’in Netflix’in orijinal içerik kütüphanesinin gücünü gerekçe gösterdiği yorumundan sonra platformun hisseleri % 2.6 oranında yükseldi.

Bank of America Merrill Lynch analisti Nat Schindler yatırımcılara gönderdiği notta Netflix’in online içerik alanını domine edeceği öngörüsünde bulundu.

Bank of America Merrill Lynch analisti Nat Schindler  Hedef Fiyatı 460 Dolara YükselttiNetflix’in tüm pazarlarda baskın bir oyuncu olabileceğini belirten analist, ilk çeyreğin sonuna 125 milyon aboneye ulaştığını açıklayan platformun yılda % 8 büyüyerek 2030’da 360 milyon aboneye çıkabileceğini söyledi. Bank of America Merrill Lynch analisti gibi Netflix için hedef fiyat tahmini yükselten bir diğer firma da Macquarie Research oldu.

Macquarie Research; platform için hedef fiyat tahminini 336 dolardan 430 dolara yükselttiğini açıkladı.

Macquarie Research Netflix Hedef Fiyatını 430 Dolara ÇektiMacquarie analisti Tim Nollen Perşembe günü yatırımcılara gönderdiği notta; penetrasyon oranlarının arttığını ve Netflix’in hem ABD’de hem de uluslararası platformlarda kaldıraç gücünden faydalandığını söyledi. Ayrıca kullandıkları rakamların doğruluğundan şüphe ettiklerini çünkü Netflix’in daha önceki tüm tahminlerin üzerine çıktığını belirtti.

Kendi adına Netflix’in uluslararası abone sayısının 2019’a kadar 113 milyona ulaşacağını öngören Tim Nollen; hisse başına 2019 kazancını da 4.44 dolardan 5 dolara çıkardı.

Tim Nollen Netflix'in 2019'a Kadar 113 Milyona Ulaşacağını ÖngördüTüm bunların yanı sıra, Netflix’in rakiplerinden kaynaklanabilecek kayıplarıyla ilgili olarak da yorum yapıldı. Özellikle de son 2 yıldır online servislerini güçlendiren Amazon ve Walt Disney’in rekabetiyle ilgili endişelere değinildi.

Fakat Nollen, Netflix’in yakın vadede herhangi bir rakibinin tehdidiyle karşılaşmayacağını, en azından Disney’in online servisini 2019 sonbaharında hizmete sokana dek böyle bir riskin bulunmadığını dile getirdi. Sonuçta; Perşembe günü 395 dolardan kapanan Netflix hisseleri, kapanış sonrası yapılan işlemlerde % 1.66 seviyesinde yükselerek 401 dolara ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu