Yatırım yapmaya başla!

Amazon Tatil Sezonu için 100.000 Geçici Personel Alacak

Amazon bugün blogunda yaptığı açıklama ile yaklaşan tatiller için 100 bin sezonluk personeli işe alacağını duyurdu.
Amazon Tatil Sezonu için 100.000 Geçici Personel Alacak

E-ticaret devlerinden olan Amazon, önümüzdeki tatil sezonu boyunca artacak talebi karşılamak için çalışmalarını çoktan başlatmıştı. Şimdi ise artan talebi karşılamak adına 100 bin sezonluk personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. Çalışanlar, ABD ve Kanada’daki depo ağında müşteri siparişlerinin seçilmesine, paketlenmesine ve gönderilmesine yardımcı olacak.

E-ticaret devi en çok personeli; Kaliforniya, Teksas, Maryland, Georgia ve New Jersey’de alacağını da açıkladı.
Amazon Geçici Personel Alımı Haberi
Kaynak: Twitter – Amazon News

Amazon, 2019 yılının tatil sezonunda 2018’e kıyasla iki kat fazla olarak 200.000 geçici personel işe almıştı. Koronavirüs nedeniyle depolarında önemli ölçüde personel oluşturdu. Mart ve Nisan aylarında çevrimiçi siparişlerde artış yaşanırken, Amazon’da işe alım çılgınlığı yaşanmıştı.

Mayıs ayında şirket, pandeminin zirvesinde işe aldığı 175 bin işçinin %70’ine kalıcı roller sunacağını söylemişti. 125 bin depo çalışanını işe aldıktan sonra bile kalan 50 bin işçi 11 aya kadar sürmesi beklenen mevsimlik sözleşmelerde kalacaklar.

Amazon, 30 Haziran tarihinden itibaren yükleniciler ve geçici işçiler hariç 876 bin 800 kişiyi istihdam etti. Şirket, Prime Day’i Temmuz ortasından Ekim ayına ertelerken, bu birçok perakendeci için tatil telaşını her zamankinden daha erken başlattı.

Ülkenin bazı bölgelerinde yükselen koronavirüs vakalarıyla birlikte analistler tatil alışverişlerinin büyük bir kısmının internet üzerinden gerçekleşmesini bekliyor.
ABD Koronavirüs Vaka Sayısı Son Durumu
Kaynak: Worldometer

Dünya genelinde şu anda vaka sayısı 44 milyona yaklaşmış durumda. ABD’de de ise 9 milyona ulaşmasına çok az kaldı. Kıtada en çok vaka 920 bin 454 vaka ile Teksas’ta bulunurken, 911 bin 823 vaka ile Kaliforniya ikinci ve 782 bin 13 vaka ile Florida üçüncü konumda bulunuyor. New York’taki vaka sayısı ise 533 bin 64 kişiye ulaşmış durumda.

Salgının yeniden hareketlenmesi, küresel piyasalarda endişeyi artırırken, dalgalı seyrin yaşanmasına neden oluyor. Ancak tatil sezonu öncesinde Amazon’un hisselerinde güçlü yükseliş sürüyor. Bugünkü işlemlere yükselişle başlayan hisseler, %1,30 civarında yükselişle 3248,57 dolardan işlem görüyor. Hisselerin 5 günlük getirisi %0,97 oranında pozitifken, yılbaşından bu yana getiri performansı %75,78 oranına işaret ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum