Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Alıcılı Seyreden Yükselen Çelik Hisselerinin Haftalık Getirisi %13

Yükselen Çelik hisseleri 10 yıllık marka tescili gelişmesiyle artarken, anlık değişimi %2’nin üzerinde yükseliş yönünde.
Alıcılı Seyreden Yükselen Çelik Hisselerinin Haftalık Getirisi %13
Son Güncelleme: 
Yorum

Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN) hisseleri haftanın dördüncü işlem gününe sınırlı artıda başladı. Günün ilk yarı seansında %2’den fazla prim yaparak, dönemsel getirilerini yükseltti. Şirket hisselerinin yıllık getirisi %38 seviyesinde bulunuyor.

Yükselen Çelik hisseleri saat 12.16’da %2,31 artışla 6,66 liradan işlem görüyor.
Yükselen Çelik Hisseleri 6,66 TL
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler 6,50 liralık son kapanışın ardından, bu sabah 6,66 seviyesinden açıldı. Saat 10.05’te 6,78 ile seansın en yükseğini kaydedip, ardından kazancının bir kısmını verdi.

Pazartesi günü 7,16 ile tarihi rekorunu kırarak, aylık kazancın %25’e çıkmasını sağladı. Haftalık dönemde yatırımcısına sunduğu getiri miktarı ise %13’e ulaştı. Analistler SHIPEX marka tesciline dair gelişmenin hisseleri olumlu etkileyeceğini belirtti.

Şirketten gelen açıklamada, yılın ikinci yarısında Kore’den ithal edilen ve bir kısmı gemi sanayine yönelik olan çeliklerin satışının başarıyla tamamlandığı söylendi.

Ek olarak ithal menşeli hazır ürünlerin ticaretinin yanında, yurt içinden alınacak hammadde ile uzun ve yassı mamul şeklinde işlenmiş bir kısım katma değerli çeliklerin ilgili sektöre satışına 2021 yılının son çeyreğinde başlandığı belirtildi.

Gemi sanayine yönelik çelik ürünlerin satışı sırasında pazarda olumlu yönde ayrışması ve markalaşması adına yapılan marka tescil başvurusunun onaylandığı duyuruldu. Yükselen Çelik bu kapsamda SHIPEX markasını 10 yıl süreyle tescil ettirdi. Şirket söz konusu gelişmelerin 2022 yılının ilk yarısında, satış gelirlerine 2 milyon dolar artış olarak yansımasını bekliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu