Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Aksa Enerji 2021 Beklentilerini Yükseltirken Hisseler Düşüyor

Aksa Enerji, 2021 yılına ilişkin beklentilerin revize ederken hisseler ekside işlem görüyor.
Aksa Enerji 2021 Beklentilerini Yükseltirken Hisseler Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Aksa Enerji Üretim A.Ş. 2021 yılına ilişkin beklentilerini yukarı yönlü revize etse de hisseler ekside seyretti. 4 Kasım seansında en son 7,38 Türk lirasından fiyatlanan hisseler, haftanın son işlem gününe 7,41 Türk lirası ile başladı.

Açılışta en düşük 7,26 Türk lirasını görürken sonrasında aşağı yönlü hareket etti. TSİ 12.00’ın hemen öncesinde 7,08 Türk lirası ile gün içi düşük seviyesini test eden AKSEN kodlu hisseler, 2021 beklentilerinin yayımlandığı dakikalara kadar yatay ilerledi.

TSİ 16.45’te yüzde 1,36 ekside hareket eden hisselerin gün içi aralığı 7,08 – 7,47 Tük lirası oldu.
Aksa Hisse Düşüş
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Düşüşün sürmesi durumunda hisseler için izlenecek ilk teknik destek seviyesi 7,10 TL’yi gösterirken boğalar 7,43 TL’deki ilk direnci izleyecek.

Haftalık bazda yüzde 3’e yakın düşüş kaydeden hisseler, aylık bazda yüzde 12,7 değerlendi. Aksa Enerji hisseleri bir yılda ise yüzde 108’lik kayda değer artış yaşadı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre Aksa Enerji 2021 yılına ilişkin beklentilerini yukarı yönlü revize etti.

Yapılan revizyona göre Aksa Enerji, 2021 için net satışlar, FAVÖK (faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi kazanç) ve yatırı harcamaları beklentilerini yukarıya doğru yükseltti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu