Yatırım yapmaya başla!

Air France Çalışanlarının Grevi Şirkete Bir Günde 25 Milyon Euro Zarar Ettiriyor!

Air France çalışanlarının % 6 zam talebiyle başlattıkları grev, şirketin günlük 25 milyon euro zarar etmesine, toplam zararın dev rakamlara ulaşmasına yol açtı. İşte ayrıntılar;
Air France Çalışanlarının Grevi Şirkete Bir Günde 25 Milyon Euro Zarar Ettiriyor!

Fransız ulusal havayolu şirketi Air France çalışanlarının % 6 zam talebiyle başlattıkları grevin yankıları devam ediyor. 22 Şubat, 23 – 30 Mart, 3, 7, 10 ve 11 Nisan olarak belirtilen grev, Air France’e pahalıya patlıyor.

Öyle ki açıklanan rakamlara göre; çalışanların bir günlük grev maliyeti 25 milyon euroya kadar ulaşıyor. Zaten uzmanlar da söz konusu grevin, şirket tarihindeki en uzun grev olduğunu kaydederek, bunun maliyetinin Air France’e 1998 ve 2014’teki grevlerden daha fazla olacağını öngörüyor.

Air France pilotlarının, kabin memurlarının ve yer hizmetleri çalışanlarının üye olduğu 11 sendikanın aldığı karar doğrultusunda başlatılan grev sürdürülüyor.

Air France Çalışanlarının Grevi Devam Ediyor Halihazırdaki ücretlerine % 6 zam isteyen çalışanlar, geri adım atmaya yanaşmazken haliyle Air France’in programı da sekteye uğruyor. Hatta çalışanlar geçtiğimiz hafta yapılan açıklamalara göre Nisan ayında iş bırakılacak güne 4 gün daha eklemişlerdi.

Çünkü yönetim ile yapılan görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmamış, bu nedenle çalışanlar 17, 17, 23, 24 Nisan’da da grev yapacaklarını açıklamışlardı.

Air France Çalışanları Nisan'da 4 Gün Daha Grev Yapacak Ve Fransız basını; 23, 24 Nisan tarihlerinde demiryolu çalışanlarının da greve gideceğini yazarak bu durumun ulaşımı kötü etkileyeceğini ifade etmişti. Sonuçta; kamu, yerel yönetim çalışanları ile kara, hava ve demiryolu çalışanlarının hükümetin kemer sıkma ve reform kararlarına tepki olarak aldıkları grev kararını devam ettiriyorlar.

Bu noktada; Fransa’daki demiryolu çalışanlarının grevinin, Fransız Ulusal Demiryolu İdaresi’ni 100 milyon euro zarara soktuğunu da belirtelim.

Air France Çalışanlarının Grevi Şirkete Bir Günde 25 Milyon Euro Zarara Yol AçıyorCumhurbaşkanı Macron’un demiryolları reformuna karşı 22 Mart’ta başlatılan ve 3 ay sürecek olan grev, dün yapılan açıklamalara göre bugüne dek 100 milyon euroluk zarara yol açtı.

Air France çalışanlarının hem yurt içi hem de yurt dışı ulaşımı etkileyen grevinin şirkete çıkardığı zarar ise 25 milyon euro olarak belirtiliyor. Fransız şirket ise grevin getirdiği bu maddi kaybın, yeni uçaklara yatırım yapmak ve yeni istihdam yaratmak için kullanılması gerektiğini vurguluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum