Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Termal Turizm Başkenti Afyonkarahisar Yılbaşında %100 Doluluğa Ulaşabilir!

Türkiye'de termal turizm denince akla ilk gelen yerlerden Afyonkarahisar'daki otellerin doluluk oranı şimdiden %80'e ulaştı. Hal böyle olunca sektörün yılbaşından beklentisi arttı.
Termal Turizm Başkenti Afyonkarahisar Yılbaşında %100 Doluluğa Ulaşabilir!
Son Güncelleme: 
Yorum

2019 yılının bitmesine çok az bir zaman kalmışken turizm sektörü yılbaşında hareketlilik olacağı yönündeki beklentilerini artırdı. Türkiye’de termal turizmin başta gelen merkezlerinden Afyonkarahisar’da yer alan 5 yıldızlı termal otellerin doluluk oranı şimdiden %80’lere çıktı.

İnsan sağlığına oldukça faydalı doğal mineralli sularıyla ünlü Afyonkarahisar’da bulunan 42 derece sıcaklıktaki termal sular, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarıyor. Bu özelliği ile her mevsim ilgi gören kent, aralarında 5 yıldızlı otellerin de yer aldığı çok sayıda konaklama tesisiyle misafirlerine kapılarını açıyor.

Yılbaşı tatilinde hem eğlenmek hem de tedavi olmak isteyen yerli-yabancı ziyaretçiler şimdiden tesislerde yoğunluğa neden oldu.

Ziyaretçiler Tesislerde Yoğunluğa Neden OlduTürkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan termal tatil merkezi, yabancı uyruklu turistler ve yurt dışında yaşayan Türklerden de büyük ilgi görüyor. Şehir termalin yanı sıra bu aralar kongre turizmi ile de adından söz ettiriyor. Bunun yanında sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikler ile yöresel lezzetleri Afyonkarahisar’ı bir cazibe merkezi haline getiriyor.

Zafer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Derneği Başkanı ve aynı zamanda bölgede 5 yıldızlı bir termal otel işletmecisi olan Ali Gümüşhan, Afyonkarahisar’ın 26 bin yatak kapasitesine sahip olduğunu açıkladı. Türkiye’nin en fazla 5 yıldızlı otel bulunduran şehirlerinden birinin Afyon olduğunu aktaran Gümüşhan, bölgedeki tüm otellerin yılın 12 ayı boyunca %70 doluluk oranı kaydettiğini ve şehre ilginin her geçen yıl biraz daha arttığını açıkladı.

Gümüşhan, şehrin yatak kapasitesini 2023 yılına kadar 30 bin seviyesine yükseltmeyi hedeflediklerini bildirdi ve yılda bölgeye gelen ziyaretçi sayısının 1 milyonun üzerinde olduğunu söyledi.

Yatak Kapasitesi 2023'te 30 Bine ÇıkacakKasım ayındaki ara tatilde otel doluluk oranlarının %100’ü gördüğünü hatırlattı. Yılbaşına kadar şu an %80 olan doluluk oranının %100’e ulaşacağını öngördüklerini açıklayan Gümüşhan, yılbaşı programı kapsamında konaklama tesislerinde farklı etkinliklerin düzenleneceğini duyurdu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu