Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Tahvil Verimleri Hisse Senetlerindeki Katı Toparlamaya Paralel Artış Gösterdi

Wall Street hisse senedi piyasalarında gözlenen değerlenmelere paralel hazine kıymetlerindeki verim artış gösterdi.
ABD Tahvil Verimleri Hisse Senetlerindeki Katı Toparlamaya Paralel Artış Gösterdi
Yorum

ABD devlet tahvili fiyatları Çarşamba günü düştü. Yatırımcılar, ana endekslerin yükselmesine rağmen hisse senetleri almak için daha az riskli yatırımları tercih ederken, bir aydan daha uzun bir sürede kazançlarını artırdılar.

10 yıllık ABD Hazine kıymet getirileri Pazartesi günü %2.737’den %2.797’ye çıkarırken, iki yıllıklar iki gün önce %2.560’dan %2.609’a yükseldi. Her iki kıymet de 2 Kasım’dan bu yana en derin tek günlük tırmanışlarını kaydetti. (Tahvil piyasaları Salı günü, Noel tatili için hisse senetleri ile birlikte kapandı.)

Dow Jones’ta Bin Puan Üstü Toparlanma

Dow Jones Katı Bir Toparlanma GösterdiYatırımcılar, Noel arifesinde bir miktar canlanmadan sonra ayı piyasasının sınırlarını zorlayan hisse senetlerinin birçoğuna para girişinde bulundu. Dow Jones Çarşamba günkü yükselişi ile tüm kayıplarını telafi ederken 1.000 puandan fazla yükseldi.

Yatırımcılar bugünlerin büyük bir risk toplama rallisinde çekişmeli gittiği günler olduğunu ve hazinelerin bu fonların bir kısmının kazanımlarıyla son düşüşten önceki seviyelerine yaklaştığını vurdukladı. Son birkaç ay içinde gördüklerimizin küçük bir kısmı tersine çevirilirken, 10 yıllık verimin %3.0’ün üzerinde olduğu Kasım ayından bu yana hazineye büyük miktarda fon akışındaki artışa değinildi.

ABD Hazine, Çarşamba günü 41 milyar dolar değerinde beş yıllık kıymet ihraç ederken, bugün 32 milyar dolarlık yedi yıllık kıymetin ihale edilmesi planlanıyor. Analistler verimin artmaya devam edip etmeyeceğini hisselerinin buradan nereye gittiğine bağlı olduğuna değiniyor.

Borsadaki Toparlanma Yatırımcıyı Mutlu Etti

Hisse Senetlerindeki Toparlanma Yatırımcıyı Memnun EttiBorsadaki katı toparlanmayı memnuniyetle karşılayan yatırımcılar, ABD hükümeti tavrının devam etmesi, faiz oranlarının artması ve ekonomik büyümenin yavaşlaması gibi hisse senetlerinin geri çekilmesine neden olabilecek ve yatırımcıların hazinelere daha fazla yığılmasına yol açabilecek bir dizi endişeyle karşı karşıya kalmaya da devam ediyor.

Birkaç yatırımcı, tahvil ve hisse senetlerinin muhalif hamlelerine devam etmesini beklediklerini, son birkaç yıldaki tahvil ve hisse senedi fiyatlarındaki kilit adımlardaki hareketlerin tersine döndüğünü belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu