Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD Perakende Satışları Temmuz’da %1,1’le Beklentiden Kötü Düştü

Haziran’da büyümeye dönen ABD perakende satışları, Temmuz’da beklentilerden kötü düştü.
ABD Perakende Satışları Temmuz’da %1,1’le Beklentiden Kötü Düştü

ABD Nüfus Sayım Bürosu (United States Census Bureau) Temmuz 2021 için perakende satış rakamlarını yayımladı.

Rapora göre perakende satışlar bir önceki aya göre yüzde 1,1 düştü. Beklenti, Delta varyantına yönelik endişeler nedeniyle yüzde 0,3 düşüş yönündeydi. Haziran okuması ise yüzde 0,7’ye yukarı yönlü revize edildi.

ABD Perakende Satış Temmuz 2021
Kaynak: U.S. Census Bureau

Temmuz’un aylık düşüşü otomobil satın alımlarında azalma ve COVID-19 vakalarındaki alevlenmenin tüketici talebini olumsuz etkilemesiyle yönlendirildi.

Otomobil hariç satışları ifade eden çekirdek perakende satışlarınsa Haziran ayındaki yüzde 1,3’lük artışın ardından yüzde 0,1 artması bekleniyordu. Çekirdek perakende satışlar da tahminleri karşılamadı. Haziran’ın yukarı revize edilen yüzde 1,6 artışından sonra Temmuz’da rakam yüzde 0,4 geriledi.

Haziran’da yıllık bazda yüzde 18,73 artan perakende satış rakamının Temmuz okuması da yüzde 15,78 oldu.

Perakende satış verileri, ABD’nin hayal kırıklığı yaratan rakamları arasına eklendi. Geçen hafta açıklanan ABD tüketici güveni de yaklaşık on yılın en düşük seviyesine gerileyerek toparlanma beklentilerini azaltmıştı.

Michigan Üniversitesi’nin ABD için tüketici duyarlılık anketi bir önceki aydaki 81,2’den Ağustos 2021’de 70,2’ye gerilemişti. Gelir, yaş ve eğitim alt gruplarında ve tüm bölgelerde yaygın kayıplarla Aralık 2011’den bu yana en düşük okumayı işaretlemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum