Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Ekonomisi Yaklaşık 20 Yılın En İyi Değerlendirmesini Aldı

ABD ekonomisi 2019 sona ererken neredeyse yirmi yılın en yüksek değerlendirmesini aldı. İşte detaylar;
ABD Ekonomisi Yaklaşık 20 Yılın En İyi Değerlendirmesini Aldı
Yorum

SSRS tarafından yürütülen yeni bir CNN anketine göre ABD ekonomisi yaklaşık yirmi yılın en yüksek değerlendirmesini aldı. Onayın, Trump’a gelecek yılki seçimlerde büyük bir destek vereceği söylendi.

Yapılan çalışmada katılımcıların yüzde 76’sı bugün ülkedeki ekonomik koşulları çok ya da bir şekilde iyi olarak değerlendirirken, rakam geçen yılki yüzde 67’lik payı kayda değer derecede geçti. Oran aynı zamanda, yüzde 80’lik kısmın böyle söylediği Şubat 2001’den bu yana en yüksek oranı temsil etti.

Hemen hemen tüm Cumhuriyetçiler (yüzde 97) ekonomik koşulların şu anda iyi olduğunu söylerken bağımsızların yüzde 75’i ve Demokratların yüzde 62’si ekonomiye onay verdi.

ABD Ekonomisi Yaklaşık 20 Yılın En İyi Seviyesinde Taraflar arasındaki olumlu değerlendirmeler Ağustos ayındakilere kıyasla yükseldi. O dönemde Cumhuriyetçilerin yüzde 91’i, bağımsızların yüzde 62’si ve Demokratların yüzde 47’si ekonominin iyi durumda olduğunu söylemişti. Geleceğe bakıldığında ise her 10 kişiden 7’si (%68) ekonominin bir yıl sonra iyi durumda olmasını beklediğini bildirdi. Bu da Aralık 2003’ten bu yana CNN anketindeki en iyi görünüm olarak ortaya çıktı.

Yeni bulgunun, işlerin şu anda iyi olduğunu ve gelecek yıl da iyi olmaya devam edeceğini söyleyen yüzde 63’ü de içerdi.

CNN Anketi ABD Ekonomisi Yaklaşık 20 Yılın En İyi Seviyesinde

Ayrıca sadece yüzde 9’luk kısım ekonominin şu anda iyi olduğunu ancak 2020’de güneye döneceğini savundu. Ekonomi algıları berraklaşırken anket aynı zamanda USMCA anlaşması hakkındaki görüşleri ortaya serdi. Buna göre yüzde 55’lik kısım NAFTA yerine getirilen USMCA anlaşmasını onayladı, yüzde 13’ü onaylamadı ve yaklaşık üçte biri Trump’ın teklif ettiği ticaret anlaşmasıyla ilgili emin olmadığını kaydetti.

Ayriyeten Cumhuriyetçilerin %70’i, bağımsızların %53’ü ve Demokratların %44’ü anlaşmayı onayladı. 10 Demokrat, Cumhuriyetçi ve bağımsızdan yaklaşık yedisi dış ticaretin büyüme için bir fırsat olduğu konusunda hemfikir oldu. CNN Anketi 12-15 Aralık tarihlerinde SSRS tarafından 1,005 yetişkinle yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu