Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ABD’de Ekonomiye Güven Sert Düşüşle Şubat Seviyesine Döndü

Amerikalıların ekonomik güveni Temmuz’daki -6’dan -12’ye geriledi.
ABD’de Ekonomiye Güven Sert Düşüşle Şubat Seviyesine Döndü

Son dönemde açıklanan birçok önemli veri ABD’de toparlanmaya ilişkin soru işaretlerini artırdı. Yapılan son bir anket de bu durumu destekler nitelikte geldi.

Washington merkezli Gallup tarafından Cuma günü yayımlanan anket, ekonominin kötüleştiğini ortaya serdi. Gallup’un Ekonomik Güven Endeksi Temmuz’daki -6’dan Ağustos’ta -12’ye düştü.

Böylelikle Şubat ayındaki zayıf seviyelerine geri döndü.
Gallup Ekonomiye Güveni Ağustos
Kaynak: Gallup

Endeks, Nisan 2020’deki -33’lük pandemi dibinden daha iyi durumda olsa da pandemi yayılmadan hemen önce ölçülen +41’in oldukça altında kaldı.

Gallup’un Ekonomik Güven Endeksi, Amerikalıların mevcut ekonomik koşullara ilişkin değerlendirmeleri ve ekonominin iyiye mi yoksa kötüye mi gittiğine ilişkin algıları dahil ekonomi hakkındaki görüşlerini özetliyor.

-100 ile +100 aralığındaki endeks, Ağustos’ta Şubat 2021 sonrası en zayıf değerine geriledi.

2-17 Ağustos aralığında yapılan anket, Amerikalıların ekonomiye daha az güvendiklerini ortaya serdi. Buna göre ABD’li yetişkinlerin yüzde 37’si ekonominin iyiye gittiğini, yüzde 60’ı ise kötüye gittiğini söyledi.

Temmuz ayında yüzde 41’i ekonominin iyiye gittiğine ve yüzde 54’ü daha kötüye gittiğine inanıyordu. Ağustos’ta Amerikalıların yüzde 28’i mevcut ekonomik koşulları mükemmel veya iyi, yüzde 42’si adil ve yüzde 29’u kötü olarak değerlendirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum