Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Yapılan Anket Dogecoin’in Ethereum’dan Daha Fazla Bilindiğini Gösteriyor

Akıllı sözleşmeleri getiren ETH, Dogecoin kadar bilinmiyor.
ABD’de Yapılan Anket Dogecoin’in Ethereum’dan Daha Fazla Bilindiğini Gösteriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para piyasasının ilk yıllarından bu yana Ethereum’un varlığı ve hakimiyeti söz konusu. Bitcoin’den sonra en değerli kripto para olan Ethereum, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz finans gibi teknolojileri bünyesinde barındırıyor. Diğer tarafta ise bir şaka parası olarak geliştirilen Dogecoin son dönemde hızla değer kazanması ile biliniyor.

Elon Musk’ın yaptığı paylaşımlar DOGE’nin değerlenmesinde büyük rol oynadı. Dogecoin hiçbir yenilik sağlamayan, gerçek bir varoluş nedeni olmayan ve yalnızca son 12 ayda ünlü bir multi-milyarderin oyuncağı olduğu için popüler olan bir kripto para olarak görülüyor.

Ethereum ve Dogecoin anketi

Bu da Dogecoin’in Ethereum’a nazaran daha popüler olmasına neden oluyor. Son olarak ABD’de yapılan bir anket benzer sonuçları ortaya koydu. 2 binden fazla katılımcının yer aldığı anketin sonuçlarına göre yanıt verenlerin %29’u Dogecoin’e aşina olduklarını söylerken Ethereum’a aşina olanların oranı %21 olarak açıklandı.

Toplam 2.063 katılımcının %89’u en azından kripto para birimini zaten duyduğunu söyledi. Bitcoin, yanıt verenlerin %71’i tarafından zaten biliniyordu ve Dogecoin en çok bilinen ikinci kripto para oldu. Amerikalıların aşina olduğunu iddia ettiği diğer dijital varlıklar arasında, ankete katılanların %21’i USD Coin’i bildiğini söyledi.

Katılımcılara kripto paraların geleceği olacağına inanıp inanmadıkları sorulduğunda, %31 olumlu yanıt verdi ve dijital varlıkları yenilikçi olarak düşündüklerini söyledi. Katılanların %23’ü kripto para birimini çabuk zengin olma planı olarak gördüklerini söylerken, %19’u teknolojiyi gölgeli veya kötü olarak nitelendirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%