Yatırım yapmaya başla!

8 Bin Dolara Çıkan Bitcoin Kazancını Yüzde 108’e Yükseltti

Bitcoin, 8 Mayıs günü 6000 dolarlık kritik bir seviyeyi aştı ve dün gece itibarıyla 8000 doları da aşarak gündemde yerini aldı. Böylelikle yatırımcıya dolar bazında 2019 genelinde %108 kazanç sağladı.
8 Bin Dolara Çıkan Bitcoin Kazancını Yüzde 108’e Yükseltti

Bitcoin, dünyanın en popüler kripto para birimi olarak 8 Mayıs’ta kritik bir direnç seviyesi olan 6000 doları aştı ve hafta sonu 7000 doların üzerine çıktı. Önceki gün ise Bitcoin’in 7500 doları aştığı öğrenilmişti. Ardından, dün gece saatlerinde ise 8000 doların üzerine yaptığı çıkışla gündeme geldi. Böylelikle yaklaşık   bu seviyenin üzerini görmüş oldu.

Geçtiğimiz haftalarda ise yine yükselişle gündeme gelen Bitcoin, Kadım ayından bu yana, son 6 ayın en yüksek seviyesi olan 5750 doların üzerini görmüştü. O tarihten beri genellikle yükseliş kaydetmekle birlikte meydana gelen artış, diğer kripto paraları da etkiledi.

Bu sabahtan itibaren 1 Bitcoin 8001 dolardan işlem görüyor.

Bu Sabahtan İtibaren 1 Bitcoin 8001 Dolardan İşlem GörüyorBitcoin’deki yükselişle ulaşılan bu rakamın, önemli kripto para platformlarındaki fiyatların ortalamasını yansıttığı biliniyor. Ani bir şekilde 7950-8050 dolar arasında gidip gelen Bitcoin, 8000 dolarlık seviyeyi henüz kesin olarak kırabilmiş durumda değil.

10 aylık uzun bir süreden sonra ilk kez 8000 doların üzerine çıkan Bitcoin, son 24 saat içinde dolar karşısında %13 değer kazanmış oldu. Ayrıca bu popüler para birimi 2018 yılını 3829 dolar ile kapatmıştı. Bu yıl ise 5.5 aylık dönemde yatırımcısına %108 kazanç sağladı. Bitcoin’in dolar karşısında elde ettiği aylık yükseliş oranı ise %58’i buldu. Bununla birlikte Bitcoin işlemlerinin hacmi ise son 24 saat içinde 31 milyar dolara kadar tırmandı.

Bitcoin’deki bu önemli gelişmenin yanında, piyasa değeri açısından dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum ise son 24 saatte dolara karşı %10 artış ile 208 dolarlık değer elde etti. Kripto paralarda hareketli bir dönem yaşanırken bunun aksine sakin bir ay geçiren Ripple da bugün ‘”boğa piyasasındaki” yerini aldı.

Piyasadaki değeri yönüyle dünyanın en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple ise bir günde %20.5 yükseldi ve 0.39 dolara ulaştı.

Ripple Bir Günde %20.5 YükseldiBitcoin’deki 6000 dolarlık seviyenin kırılışı, farklı finansal kuruluşların ve teknoloji şirketlerinin kripto paralara artan ilgisinin etkisi ile gerçekleşmişti. Fakat bu seviyenin kırılışının ardından kripto para piyasalarını etkileyecek önemli bir haber akışı yaşanmadı.

Başka bir ifadeyle, şu anda kripto paralarda “duyan geliyor” yükselişi gündemde. Diğer yandan uluslararası piyasalarda ABD-Çin ticaret savaşı nedeniyle artan gerilim, yatırım araçlarında düşüşe sebep oluyor.

Yaşanan bu durumla birlikte kripto para piyasalarına ilgi artıyor. Bununla birlikte piyasanın büyük oyuncularının kar satışı gerçekleştirmesi durumunda fiyatlarda hızlı düşüşler meydana gelme ihtimali bulunuyor. Bitcoin’in yakın geçmişinde ise bu tarz sert düşüşlere rastlamak mümkün.

17 Aralık 2017 tarihinde değeri 19 bin doları aşan Bitcoin, 16 Aralık 2018’de 3200 dolara kadar düşüş yaşamıştı. Bu rakamların neticesinde 2018 yılını 3829 dolar ile kapatmıştı. Diğer bir yandan pek çok küçük yatırımcı yükseliş haberlerini okuyarak Bitcoin alımı yapmış, sonradan zarara uğramıştı. Bu nedenle fiyattaki hareketliliğin yüksek olduğu bu dönemlerde bu piyasaya girmek isteyenlerin sadece gözden çıkarabileceği bir meblağ ile alım yapılması öneriliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum